Puberta

Ako prežiť pubertu tak, aby boli šťastné deti aj rodičia?

Puberta patrí ku komplikovaným obdobiam ľudského života, ktoré nie je ľahké ani pre tých, ktorí ho prežívajú, ale ani pre rodičov. Ako spoločne prežiť túto etapu života čo najlepšie?

7 znakov, ktoré vám prezradia, že váš vzťah s dieťaťom v puberte nie je v poriadku

Puberta patrí ku komplikovaným obdobiam ľudského života, ktoré nie je ľahké ani pre tých, ktorí ho prežívajú, ale ani pre rodičov. Keď sa deti dostanú do puberty, vzťah s rodičmi sa začne väčšinou meniť. Deti začnú prejavovať svoju nezávislosť. Problém môže nastať vtedy, ak cítia málo alebo veľa slobody, teda vtedy, ak nie sú v rodine nastavené zdravé hranice.

Čo robiť, keď dieťa v puberte nechce s vami komunikovať?

Komunikácia s deťmi v čase puberty je niekedy náročná. Existujú však účinné stratégie, ktoré pomáhajú rodičom zlepšovať komunikáciu s dieťaťom aj v období, keď túži získať pocit vlastnej totožnosti a dopracovať sa k nezávislosti.

Puberta dievčat: Čo všetko sa zmení v období dospievania?

Puberta u dievčat prinesie viaceré zásadné zmeny - zvonka i zvnútra. Čo vás čaká počas dospievania dcéry?

Puberta u chlapcov: Akými zmenami si prechádzajú chlapci v tomto období?

Puberta u chlapcov prinesie viaceré zásadné zmeny - zvonka i zvnútra. Čo vás počas synovho dospievania čaká?

Keď sa puberta posunie do detského veku

Zdá sa, akoby sa detstvo stále viac scvrkávalo a čas autíčok a bábik sa postupne skracoval. Je to len zdanie dospelých, ktorí žijú pod tlakom rýchlej doby, alebo puberta prichádza skutočne čoraz skôr?

Ako zjednodušiť vzdorovitú pubertu u chlapcov?

Puberta má svoje zákonitosti. U niekoho prebehne bez problémov, u niekoho je taká silná, že zamestná na niekoľko mesiacov či rokov nielen celú rodinu, ale aj učiteľov v škole, ba dokonca pracovníkov psychologických poradní.

Hľadanie vlastnej identity v období puberty nie je jednoduché

Puberta patrí ku komplikovaným obdobiam ľudského života, ktoré nie je ľahké ani pre tých, ktorí ho prežívajú, ale ani pre rodičov a vychovávateľov.