Zahraničné školské systémy

Tieto pravidlá platia v opäť otvorených školách a škôlkach vo svete. Zvládneme ich aj my?

​​​​​​​Školy, ktoré otvorili po lockdowne svoje brány, privítali deti aj so špeciálnymi pravidlami – musia dodržiavať prísne hygienické pravidlá a sociálny odstup.

Dáni mali dva týždne otvorené školy a škôlky. Počty nakazených významne nenarástli

Dánske rozhodnutie otvoriť školy už v polovici apríla vyvolalo vo svete rôzne reakcie. Dokonca ani Dáni neboli jednotní, či ide o správny krok. Najnovšie Dáni hlásia, že šírenie vírusu otvorenie škôl neovplyvnilo.  

Čím sa odlišujú fínske školy od mnohých iných na svete?

Zaujímavosti o fínskych školách, ktoré by ste mali poznať.

České ScioŠkoly sa riadia heslom: „Zmena je trvalý stav“

Český podnikateľ v oblasti vzdelávania Ondřej Šteffl založil školy, ktoré by mali podľa neho plniť požiadavky budúcnosti. Koncept jeho Scioškôl sa v Čechách uchytil a dnes ich už prevádzkuje 4. V čom sú jeho školy iné?

Slovenka žijúca v Číne: Učiť bohaté čínske deti o Európe je prestíž

Banskobystričanka založila v Číne agentúru Dragon Education, vďaka ktorej sa dnes najbohatšie čínske deti učia po anglicky a spoznávajú európsku kultúru.

Čínske vzdelávanie: Čínske deti nemajú detstvo. Tlak je na ne obrovský už pred nástupom do školy

O čínskom vzdelávacom systéme sú známe dve veci. Jednou sú niekoľko ročné prvenstvá v PISA testovaní a druhou krutá cesta detí k nim.

V čom sú iné stredné školy v USA oproti slovenským? – II. časť

Ak ste už niekedy počuli legendu: "Na Slovensku bol štvorkár, presťahovali sa do Ameriky a tam bol najlepší...”, tak na to zabudnite.

Naše deti chodia do školy v USA. V čom sú ich školy iné? - I.časť

Už druhý školský rok chodia naše dve deti - Ninka (9) a Miško (12,5) do školy v USA. A keďže často dostávam otázky o škole, rozhodla som sa o tom napísať viac.