Stravovanie

Varte deťom ryby, budú mať vyššie IQ a lepší spánok, tvrdia vedci

To, že konzumácia rýb má svoje benefity, vieme už dávno. Teraz vedci položili na stôl dôkazy o tom, že deti, ktoré jedia ryby aspoň raz za týždeň, sú inteligentnejšie a kvalitnejšie spia, v porovnaní s tými, ktorým ryba na obed či večeru príliš nevonia.

Vedci tvrdia, že šťastie rastie v záhradke

Receptov na to, ako byť šťastnými, je dosť. Teraz do názorovej plurality vstupujú vedci s jednoduchým návodom. Na to, aby sme boli šťastní, nám stačí málo – ovocie a zelenina.

ÚVZ: Sladkosti deťom netreba zakazovať, pri príprave desiatej majú svoje miesto

Deti potrebujú i rýchle kalórie, preto nie je na mieste im úplne zakazovať sladkosti. Aj na toto by mali myslieť rodičia pri príprave desiatej s príchodom nového školského roka, upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Najčastejšie poruchy stravovania u detí

Porucha prijímania potravy patrí medzi psychologické problémy. Pramení predovšetkým z nedostatku sebadôvery, emocionálnych problémov, nevyriešených vnútorných pocitov a traumatizujúcich zážitkov.

Zdravá strava na školách by mala byť samozrejmosť

Možno ste ako deti nemali predstavu, čo je to zdravé stravovanie, nevedeli ste, ako sa stravujú vegetariáni a medzi spolužiakmi ste nemali celiatika. Časy sa však menia a s ním pomaly aj stravovanie na školách.

Zakladateľka Jem iné: Sú už aj školy, ktoré vedia vykúzliť fantastické jedlá

Niekde na začiatku bol sen, ktorý spojil dve nadšenkyne zdravej stravy. Väčšina z toho sna sa im aj naplnila. Anetta Vaculíková a Janica Lacová založili organizáciu Jem iné a spolupracujú so svetoznámym britským šéfkuchárom Jamiem Oliverom v revolúcii za zdravé stravovanie detí v školách.

Zdravá strava zlepšuje čítanie u detí

Zdá sa, že zdravá výživa je dôležitým faktorom pri podpore učenia a akademického vzdelávania u detí.