Šťastie

7 prístupov, ktoré vás oberajú o radosť z rodičovstva

Radi by ste si svoju rodičovskú rolu užívali na maximum, ale neodbytná prehnaná zodpovednosť či starostlivosť vám to často komplikuje? Nestrácajte nádej! Pokúste sa vzdať sa niektorých prístupov a uvidíte, že váš rodinný život bude hneď o poznanie veselší.

7 jednoduchých spôsobov, ktoré vám pomôžu lepšie preniknúť do sveta vášho dieťaťa

Každý rodič túži po tom, aby si čo najlepšie so svojím dieťaťom rozumel, aby bol čo najviac súčasťou jeho života, aby si dokázali spolu čo najviac užívať. Mnohí rodičia si totiž veľmi dobre uvedomujú, že čas rýchlo plynie, dieťa rýchlo vyrastie a príležitostí byť spolu bude stále menej a menej. Čo robiť, aby ste si spoločné chvíle vychutnali čo najlepšie?

8 znakov, že vychovávate dieťa správne

Výchova detí nie je jednoduchá záležitosť. To si uvedomuje aj veľa odborníkov a v snahe pomôcť rodičom robia rôzne výskumy a vydávajú rôzne knihy alebo články, do ktorých vkladajú svoje skúsenosti a rady. Každý rodič sa totiž občas potrebuje presvedčiť o tom, že pri výchove postupuje správne.

Láskaví rodičia majú najšťastnejšie deti

Láskavý prístup rodičov k deťom od narodenia dokáže zlepšiť celý neskorší život detí. Podľa vedcov sú v živote šťastnejšie a vyrovnanejšie.

Výchovu šťastného dieťaťa ovplyvňuje i sebavedomie rodičov

Psychológ Alekos Kufudakis preferuje názor, že rodinu by sme si mali založiť až vtedy, keď sa naučíme mať radi sami seba. Je to preto, lebo základná definícia vzťahov medzi deťmi a rodičmi sa formuje na základe toho, aký postoj k životu a sebavedomie majú rodičia.

Dáni sú najšťastnejší ľudia na svete. Aké je tajomstvo výchovy ich detí?

Dánsko získalo už po tretí krát zaujímavé prvenstvo v ankete medzi 156 krajinami sveta. Žijú tu najšťastnejší ľudia na svete. Jessica Alexanderova sa tejto téme venovala vo svojej novej knihe a myslí si, že toto šťastie spočíva aj v dobrej výchove.

Harvardskí psychológovia tvrdia, že dobrých ľudí nevychovávame automaticky

Mnoho hovoríme o tom, ako nezlyhať, priviesť deti k úspechu, peniazom, moci, radostnému životu, šťastiu. Ako dosiahnuť, aby malo dieťa veľké sebavedomie a nebálo sa výziev, no už menej hovoríme o tom, aký svet by sme pre tieto deti chceli. A už takmer vôbec nehovoríme o tom, ako vychovať dobrých ľudí, ktorí tento svet vytvoria.

Chcete šťastné deti? Nedovoľujte im všetko

Americký psychológ Philip Zimbardo sa okrem iného dlhé roky zaoberá aj vplyvmi, ktoré pôsobia na pocit šťastia detí. K tomu, že začal skúmať práve túto problematiku, ho motivovala skutočnosť, že si všimol, že veľmi veľa rodičov dovoľuje deťom všetko.