Problémové správanie

Ako pôsobiť na vaše vzdorovité dieťa? Vyskúšajte týchto 6 tipov

Vzdor u detí je častým problémom, a to najmä u batoliat a dospievajúcich. Je to normálna súčasť vývoja dieťaťa a môže sa prejaviť v správaní. Napríklad pri rozhovore s rodičmi, učiteľmi a inými dospelými alebo sa to môže prejaviť ako ich neposlušnosť v určitých situáciách.

Techniky, ktoré pomáhajú predchádzať problémovému správaniu žiakov

V predchádzajúcom článku sme si povedali o tom, prečo žiaci v triede vyrušujú a čo chcú svojím správaním učiteľovi naznačiť. Dnes sa pozrieme na to, ako vytvoriť také podmienky v triede, aby sme predchádzali problémovému správaniu žiakov.

Čo chce žiak vyrušovaním na hodine učiteľovi a spolužiakom naznačiť?

Existujú také situácie, keď žiaci na vyučovaní vyrušujú hlavne kvôli tomu, lebo chcú svojím správaním okoliu niečo oznámiť. Často si však vyberajú nevhodné spôsoby. Ktoré sa vyskytujú najčastejšie?

Digitálne sebapoškodzovanie je ďalším negatívnym javom, ktorý deti online objavili

Sebapoškodzovanie sa môže prejavovať v mnohých formách. Môže ho predstavovať rezanie, pálenie, škriabanie, ťahanie a trhanie vlasov, otrava alebo predávkovanie.To sú tie dobre známe prejavy. Vedci však zistili, že sa začína objavovať aj ďalší trend v sebapoškodzovaní, a tým je digitálne sebapoškodzovanie.

Čo spôsobuje problémové správanie žiakov?

Dlhodobo pozorujeme nárast porúch správania u detí a mládeže. Keďže ide o komplexnú problematiku, príčin a faktorov môže byť viac. Pozrime sa na niektoré z nich.

Tieto veci zlepšia správanie vašich detí

Správa sa dieťa zle? Cítite sa vyčerpaní? Ak máte práve teraz ťažké obdobie, možno vám pomôže niektorý z týchto tipov.

Čo robiť, ak dieťa bije rodiča alebo je agresívne k sebe?

Viacerí rodičia sa stretli u svojho dieťaťa s tým, že bilo iné deti. Čo je však skryté za potrebou dieťaťa udrieť alebo uhryznúť rodiča alebo samo seba?

Záchvaty hnevu: Prečo k nim u detí dochádza a ako im predchádzať?

Záchvaty hnevu sa u detí vyskytujú vo veku 1-3, ale najbežnejšie v druhom roku života, keď sa ich jazykové zručnosti začínajú rozvíjať.