Príbehy

Ako čo najlepšie deťom sprostredkovať príbehy?

Štúdia využila skenovanie mozgu, aby zistila, ako sprostredkovať predškolákom príbehy najvhodnejšie.  

Veď ho nechaj, nech si to vyskúša! Detstvo má byť časom pokusov a omylov

Zamyslenie o tom, čo deti zvládnu a prečo im to dovoliť skúšať.

Husľový virtuóz Dalibor Karvay: Aby dieťa mohlo uspieť v tom, čo miluje, talent mu nestačí

Slovenský husľový virtuóz DALIBOR KARVAY v rozhovore prezradil, ako vyzeralo jeho detstvo a čo ho dostalo až na svetové koncertné pódiá.

Moje dieťa sa počas tohto leta utopilo a toto je to, čo chcem, aby ste vedeli

Mama synčeka, ktorý sa jej pred mesiacom utopil, sa, napriek nepredstaviteľnej nekonečnej bolesti, rozhodla upozorniť všetkých rodičov na to, aké zákerné, tiché a rýchle je utopenie. Navyše, vôbec sa nemusí odohrať vtedy, keď je dieťa vo vode.

Zamestnanci darovali 3 300 hodín práce svojmu kolegovi, ktorý prišiel o manželku a potreboval sa starať o syna s rakovinou

Je úžasné, ak sa blízki aj úplne neznámi ľudia dokážu spojiť za dobrú vec a pomôcť človeku, ktorý to bytostne potrebuje. Takúto pomoc zažil aj Andreas Graf od svojich kolegov po smrti svojej manželky a zistení, že jeho syn má rakovinu.

Keď nám jeden život nestačí

Lialo ako z krhly. Všade plno áut, kolóny, trúbenie. Bratislavský pondelok. Po chvíli sa nám konečne podarilo zaparkovať pred škôlkou. Opäť raz budem meškať. Dieťa na zadnom sedadle zatiaľ nič nevraví. Poslušne odopína pás a ťažko prepletá v gumákoch nôžkami popri mojej zrýchlenej chôdzi.

Keď sa kdesi v nebi hľadá mama a otec, nie je to náhoda

Tesne pred pôrodom som sedela doma na gauči a pozerala v televízii dokument o matkách, ktorým sa narodili deti s Downovým syndrómom. Slzy mi tiekli po tvári a hovorila som si, aká je to obrovská nespravodlivosť.

Ako Boh stvoril matku...

Kedysi dávno pri stvorení sveta, Boh tvoril matku. Jeho šiesty deň práce sa blížil ku koncu.