Príbehy

Ako čo najlepšie deťom sprostredkovať príbehy?

Štúdia využila skenovanie mozgu, aby zistila, ako sprostredkovať predškolákom príbehy najvhodnejšie.  

Veď ho nechaj, nech si to vyskúša! Detstvo má byť časom pokusov a omylov

Zamyslenie o tom, čo deti zvládnu a prečo im to dovoliť skúšať.

Husľový virtuóz Dalibor Karvay: Aby dieťa mohlo uspieť v tom, čo miluje, talent mu nestačí

Slovenský husľový virtuóz DALIBOR KARVAY v rozhovore prezradil, ako vyzeralo jeho detstvo a čo ho dostalo až na svetové koncertné pódiá.

Počítač? Ďakujem, neprosím

Pri kúpe prvého počítača do domácnosti mi napadlo slovenské ľudové porekadlo: „každé čudo trvá tri dni“. Malo to teda byť dokonca ešte menej, ako sľuboval boľševikovi pán Kodet v Pelíškoch. Nebolo.

Stredoškoláčka Timea háčkuje chobotničky, ktoré pomáhajú predčasne narodeným deťom v inkubátore

Timea Ručková napísala prácu o psychomotorickom vývine predčasne narodených detí a začala pre ne háčkovať chobotničky, ktoré im uľahčujú pobyt v inkubátore a dodávajú pocit bezpečia.

Moje dieťa sa počas tohto leta utopilo a toto je to, čo chcem, aby ste vedeli

Mama synčeka, ktorý sa jej pred mesiacom utopil, sa, napriek nepredstaviteľnej nekonečnej bolesti, rozhodla upozorniť všetkých rodičov na to, aké zákerné, tiché a rýchle je utopenie. Navyše, vôbec sa nemusí odohrať vtedy, keď je dieťa vo vode.

Zamestnanci darovali 3 300 hodín práce svojmu kolegovi, ktorý prišiel o manželku a potreboval sa starať o syna s rakovinou

Je úžasné, ak sa blízki aj úplne neznámi ľudia dokážu spojiť za dobrú vec a pomôcť človeku, ktorý to bytostne potrebuje. Takúto pomoc zažil aj Andreas Graf od svojich kolegov po smrti svojej manželky a zistení, že jeho syn má rakovinu.

Poznajú už deti váš jedinečný životný príbeh? Porozprávajte im o svojej minulosti!

Príbehy si oddávna rozprávali ľudia a mnohé prechádzajú z pokolenia na pokolenie. Je v nich múdrosť, skúsenosti, zraniteľnosť i hrdinstvo ľudstva. Pri každom jednom sa niečo naučíme. Poznajú už deti váš životný príbeh? Čím by ich mohol inšpirovať?