Starí rodičia

9 rád, ako sa stať obľúbenou starou mamou

Vzťahy v rodinách môžu byť rôzne. Niekedy ich narodenie vnúčat zlepší, inokedy naštrbí ešte viac. Starí rodičia majú v tomto rodinnom kruhu rôzne postavenie i vplyv na výchovu detí. Hlavne babičky bývajú v rodinách buď veľmi obľúbené, alebo naopak. Existujú prístupy, vďaka ktorým sa môžu starí rodičia stať veľmi obľúbenými. Viac sa dozviete v článku.

Toxickí starí rodičia? Babka a dedko, ktorí vedia všetko lepšie ako vy

Niekedy sa starí rodičia môžu ukázať ako egoistickí a manipulatívni, a to môže zmeniť rodinné vzťahy na nikdy nekončiacu drámu. 

13 vecí, ktoré sa môžete naučiť od starých rodičov

Starí rodičia majú určite privilégiá, ktoré vy ako rodičia nemáte. Okrem toho, ich životné skúsenosti im priniesli viaceré vzácne dary. Ako rodičia sa od nich preto vieme stále veľmi veľa učiť a inšpirovať.

Starí rodičia nablízku sú pre vnúčatá požehnaním. Tieto benefity vyzdvihli vedci

Mnohé mladé páry, ktoré majú nablízku ochotných starých rodičov možno ani nevadia, akou veľkou oporou sú im pri výchove detí. Čo všetko pre vaše deti znamenajú?

Babka a dedko zohrávajú v živote mladej rodiny výnimočnú úlohu

Máte po ruke babku a dedka? Vedci tvrdia, že ich prítomnosť má pozitívny vplyv na mladú rodinu, ktorej prináša množstvo benefitov.

Dovolenka so starými rodičmi môže dopadnúť aj katastrofálne. Psychológ radí, na čo si dať pozor

Dovolenka so starými rodičmi môže dopadnúť perfektne, ale i katastrofálne. Záleží na tom, ako sa na ňu pripravíte. Psychológ Lucian Kantor odporúča, na čo si dať pozor.

Prečo sú prázdniny u starých rodičov pre deti dobrým riešením?

Rodičia musia každé leto riešiť dilemu, ako sa postarať o svoje deti. Ak sú starí rodičia vitálni a zároveň už nechodia do práce, máte ideálnu možnosť, kde môžu ísť vaše deti.

Starí rodičia a vnúčatá: Ako si budovať ideálne vzťahy?

Vzťahy v rodinách sú rôzne. Niekedy ich narodenie vnúčat zlepší, inokedy naštrbí ešte viac.