Prváčikovia

Ako sa hrať s predškolákmi cez prázdniny tak, aby sa postupne pripravovali do školy?

Nástup dieťaťa do prvého ročníka predstavuje veľkú zmenu nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Ako pripravovať budúceho prváčika hravou formou na školu? Možno vás inšpiruje niektorý z nasledujúcich nápadov.

Chcete, aby bolo vaše dieťa v prvej triede samostatné? Vyskúšajte tieto tipy

Ako môžu rodičia svojich prváčikov čo najlepšie pripraviť na školu? Čo by mal budúci prvák zvládnuť, aby bol dostatočne samostatný? Inšpiráciu možno nájdete v tomto článku.

Budete mať prváka? Pripravte si na školu stovky eur!

Nástup do školy znamená pre rodičov aj nemalé finančné výdavky.

Budete mať prváka? Na nástup do školy sa spolu pripravte

Nástup do školy je veľká udalosť. Dovolím si tvrdiť, že nie len pre deti. Čo by sme o tejto udalosti mali vedieť? Podľa mňa niečo o jej prežívaní a o tom, ako prispieť k jej pohodovému priebehu.

Čo by mal vedieť prvák pred nástupom do školy?

„Deti by sa mali do školy hlavne tešiť, ale mali by tiež vedieť, že v škole budú mať viac povinností, ako mali v materskej škole,“ upozorňuje rodičov psychoterapeutka Ivana Dlouhá.

Ako prebieha vyšetrenie školskej zrelosti?

Kedykoľvek, keď cítite neistotu, že vaše dieťa nie je do školy zrelé, môžete uvažovať o vyšetrení školskej zrelosti. Čo takéto vyšetrenie obnáša a čo sa na ňom dozviete?

Prváčikovia z pohľadu školskej psychologičky

Nástup dieťaťa do prvého ročníka je to veľká zmena pre rodičov a najmä naše deti. Dopoludňajšie hranie sa zmení na sedenie, väčšinou v tichosti a sústredenie.