Reč detí

O vývine a rozvoji detskej reči s logopedičkou Svetlanou Kapalkovou

Ako sa vyvíja detská reč? Akými spôsobmi môžu rodičia podporovať jej rozvoj? A aké sú najčastejšie poruchy, s ktorými sa u detí logopédi stretávajú?

Aktivity, ktoré podporujú rozvoj slovnej zásoby

Slovná zásoba je  dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje život každého dieťaťa. V tomto článku sa môžete zoznámiť s aktivitami, ktoré prvákom a druhákom hravou formou pomáhajú nielen pri rozvoji slovnej zásoby, ale aj jazykového citu.

Anna Beňadiková: Znakovanie s deťmi zbližuje a prináša do rodín porozumenie

S Annou Beňadikovou sme sa rozprávali, o čom je znakovanie s bábätkami, ako takáto komunikácia vyzerá a aký dopad má znakovanie na rozvoj detskej  reči.

Chcete svoje dieťa podporiť v rozvoji jeho reči? Komunikujte s ním aj vtedy, keď len bľaboce

Každé dieťa sa vyvíja individuálnym tempom, a preto aj každé začína rozprávať inokedy. Mnohé deti sa do rozprávania púšťajú rýchlo, ale niektorým to trvá dlhšie. Ako im môžu rodičia pomôcť?

Zdrobneniny a maznavá detská reč u detí

Ako pôsobí na vývin detskej reči, ak rodičia používajú zdrobneniny a rôzne neštandardné výrazy?

Rozvoj reči dieťaťa ovplyvňujú reakcie rodičov i dotyky, tvrdia štúdie

Rodičia často premýšľajú nad tým, ako by mohli urýchliť rozprávanie a slovnú zásobu svojho dieťaťa. Aj v tejto oblasti neustále prebieha množstvo výskumov, v ktorých vedci hľadajú odpovede na otázky mnohých rodičov.

Deti preberajú slovnú zásobu od otca a rozprávať sa učia od mamy

Vedci tvrdia, že mamy aj otcovia ovplyvňujú reč dieťaťa. Každý z nich však iným spôsobom.

Logopedické cvičenia - výslovnosť B

Ak sa vám zdá, že vaše dieťa nehovorí správne. Bude potrebné mu trošku pomôcť a zamerať sa na rôzne cvičenia, ktoré ho v rozvoji rečí podporia. Dnes sa zameriame na písmeno B.