Reč detí
8 spôsobov, ako rozširovať slovnú zásobu predškoláka
Kým sa dieťa naučí čítať, musí sa učiť porozumieť základným slovám a ich významu. Z tohto dôvodu je potrebné deťom v predškolskom veku čo najčastejšie komunikovať a vysvetľovať aj význam rôznych slov. Ideálne je, keď sa to robí nenásilne, hravo, pomocou rôznych zaujímavých aktivít.
O vývine a rozvoji detskej reči s logopedičkou Svetlanou Kapalkovou
Ako sa vyvíja detská reč? Akými spôsobmi môžu rodičia podporovať jej rozvoj? A aké sú najčastejšie poruchy, s ktorými sa u detí logopédi stretávajú?
Anna Beňadiková: Znakovanie s deťmi zbližuje a prináša do rodín porozumenie
S Annou Beňadikovou sme sa rozprávali, o čom je znakovanie s bábätkami, ako takáto komunikácia vyzerá a aký dopad má znakovanie na rozvoj detskej reči.
Chcete svoje dieťa podporiť v rozvoji jeho reči? Komunikujte s ním aj vtedy, keď len bľaboce
Každé dieťa sa vyvíja individuálnym tempom, a preto aj každé začína rozprávať inokedy. Mnohé deti sa do rozprávania púšťajú rýchlo, ale niektorým to trvá dlhšie. Ako im môžu rodičia pomôcť?
Zdrobneniny a maznavá detská reč u detí
Ako pôsobí na vývin detskej reči, ak rodičia používajú zdrobneniny a rôzne neštandardné výrazy?
Rozvoj reči dieťaťa ovplyvňujú reakcie rodičov i dotyky, tvrdia štúdie
Rodičia často premýšľajú nad tým, ako by mohli urýchliť rozprávanie a slovnú zásobu svojho dieťaťa. Aj v tejto oblasti neustále prebieha množstvo výskumov, v ktorých vedci hľadajú odpovede na otázky mnohých rodičov.
Deti preberajú slovnú zásobu od otca a rozprávať sa učia od mamy
Vedci tvrdia, že mamy aj otcovia ovplyvňujú reč dieťaťa. Každý z nich však iným spôsobom.
Logopedické cvičenia - výslovnosť B
Ak sa vám zdá, že vaše dieťa nehovorí správne. Bude potrebné mu trošku pomôcť a zamerať sa na rôzne cvičenia, ktoré ho v rozvoji rečí podporia. Dnes sa zameriame na písmeno B.