Zdravé stravovanie

Zábavné aktivity s ovocím a zeleninou pre deti

Existuje veľa rôznych aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi, aby ste ich naučili všetko o ovocí, zelenine a zdravom stravovaní. Deti sa najlepšie učia prostredníctvom aktívnej hry, preto využite niektoré z aktivít, ktoré im pomôžu spoznať zdravé stravovanie.

Všímavosť pri jedle: Učme deti vnímať jedlo. Predchádzame tým problémom so stravovaním v budúcnosti

Čoraz častejšie ľudia v rozvinutých krajinách nejedia kvôli hladu, ale z dôvodu nudy či emocionálnych problémov. Často konzumujú vo fast foodoch a v zhone povinností si neuvedomujú čo jedia. To všetko má za následok negatívne dopady na ich zdravie.

Existujú 3 overené spôsoby, ako viesť deti k jedeniu ovocia a zeleniny

Ako motivovať deti k tomu, aby jedli viac zdravých potravín?

Strava má vplyv aj na náladu a správanie detí

Nevhodne zvolená strava dokáže spôsobiť nápadné výkyvy v správaní detí.

Nedávate deťom priveľa cukru? Takto vplýva cukor na detský mozog

Stále sme sa nenaučili vnímať sladkosti a nadmerný príjem cukru ako škodlivý zvyk. Obzvlášť u detí je budovanie takýchto návykov škodlivé. Veda nám však pomáha objasňovať, aké sú reálne negatívne dopady zlého stravovania.

Veselé triky, ako prilákate deti k ovociu a zelenine

Deťom sa zelenina a ovocie veľmi nepáči, nechutí im ani nevyzerá pekne. Je to však dôležitý faktor v ich vývoji, nakoľko obsahuje vitamíny, minerály, antioxidanty. Naservírujte im preto zeleniny či ovocie chutnejšie, pretože deti jedia predovšetkým očami.

Zavádzanie príkrmov Baby Led Weaning metódou: Žiadna mixovaná strava, dieťa sa kŕmi samo a z jedenia má radosť

Zavedenie prvých príkrmov je veľkým míľnikom nielen pre dieťatko, ale aj pre rodičov. BLW metóda je prirodzený spôsob, ako sa dieťa odstaví samo.

Potravinová alergia a intolerancia u dieťaťa: Čo je to a ako vzniká?

Počet detských pacientov s diagnostikovanou potravinovou alergiou alebo intoleranciou neustále narastá. Nakoľko je táto diagnóza závažná? Dokáže ju rodič odlíšiť od intolerancie? Bude ňou dieťa trpieť navždy?