Rozvod

Spájanie rodín nie je vždy jednoduché. Ako riešiť problémy, ktorým nová rodina čelí?

Zmiešané rodiny sa stávajú čoraz bežnejšou realitou. Slovenské, rovnako ako svetové štatistiky ukazujú, že vysoká rozvodovosť je fenoménom dnešnej doby, ktorý vedie k vzniku nových, zmiešaných rodín. Akým problémom takéto rodiny čelia? 

Rozvádzame sa. Ako to oznámiť deťom?

Rozvod patrí k najzávažnejším stresorom, s akými sa človek v živote môže stretnúť. Či už sa jedná o vlastný rozvod alebo rozvod rodičov.

Vychovávate dieťa bez partnera? Takto to zvládnete ľahšie

Čoraz viac rodičov vychováva dieťa bez partnera. Ak patríte medzi nich, na tieto veci by ste mali myslieť.

Ako pri rozchode neublížiť svojim deťom?

Najlepší spôsob, ako sa vyrovnať s traumou rozchodu rodičov, je byť k deťom úprimný a otvorený. Ako to urobiť čo najlepšie?

Je rozdielnosť pováh a názorov skutočným dôvodom na rozvod?

Ako riešiť spory v rodine a naučiť sa odpúšťať? Inšpirácie priniesla odborná konferencia a podujatie venované práve riešeniu rodinných sporov s názvom Večer odpustenia a zmierenia v rodine.

Konferencia Deti v sieti

Rada pre práva dieťaťa organizuje prvú celosvetovú konferenciu o emočnom zneužívaní detí (vrátane syndrómu zavrhnutého rodiča), ktorej odborným garantom je jedna z najlepších univerzít na svete – Sapienze University of Roma (Taliansko) a svetová expertka – profesorka klinickej psychológie z USA prof. Sue Cornbluth.

Ako si podeliť starostlivosť o dieťa u rozvedených rodičov?

Po rozvode rodičov s malým dieťaťom je častou otázkou, čo je pre dieťa najlepšie, ako rozdeliť čas, ktorý trávili ešte donedávna spoločne ako rodina. Malo by dieťa tráviť väčšinu času s matkou, aby si udržali medzi sebou silné puto alebo by mal byť časť strávený s otcom a matkou rozdelený presne na polovicu?

Švédska štúdia identifikovala 7 dôvodov, prečo sa rodičia malých detí rozchádzajú. Ako tomu zabrániť?

Výskum realizovali vedci zo Sahlgrenska Academy z University of Gothenburg. Jeho cieľom bolo zistiť, prečo sa toľko párov vzdá relatívne rýchlo všetkého, čo dovtedy vybudovali a hodí to za hlavu.