Zdravie

Nezabúdajte na starostlivosť o oči

Zvýšiť povedomie o problematike zrakového postihnutia, ochoreniach zraku a slepote je cieľom Medzinárodného dňa zraku, ktorý si pripomíname 8. októbra.

Za neobratnosťou dieťaťa môžu byť ukryté problémy so zrakom

Malé deti dokážu povedať iba veľmi obmedzene, či vidia dobre alebo zle, a do akej miery vidia ostro a jasne. Preto je nesmierne dôležité, aby ste zrak svojho dieťaťa nechali včas vyšetriť.

Aké nebezpečenstvo hrozí deťom v kúpeľni?

Zvlášť vo veku 1- 3 rokov deti všetko láka a túžia objavovať aj svet kúpeľne. Všímajú si aj to, čo by dospelým ani na um nezišlo. Všetko chcú chytiť, vyskúšať, ochutnať. V tomto období by sme teda mali zabezpečiť svoj byt alebo dom tak, aby sme preventívne predišli nebezpečenstvám, ktoré na deti číhajú takmer na každom kroku

Ako pomáhajú nemocnice deťom prekonať strach a smútok z choroby?

Nemocnice desia väčšinu ľudí. Avšak najviac trpia strachom z nemocníc deti. Majú strach z bielych plášťov, rukavíc či injekcií. Pomôcť v boji proti strachu sa malým pacientom nesnažia už len rodičia, ale aj samotné nemocnice.

Fyzioterapeut o vývine detí: Zlé držanie tela a podobné zlozvyky často začínajú už v škôlke

Fyzioterapeut Csaba Csolti hovorí o nesprávnom vývine pohybového aparátu detí a jeho príčinách, ako aj o tom, prečo intenzívne športovanie detí nevedie vždy ku zdraviu.

Jan Hnízdil: Ak je dieťa choré opakovane alebo dlhodobo, chce nám tým zväčša niečo povedať

Problém je, že dnes automaticky hľadáme riešenie na akúkoľvek chorobu v liekoch. Riešenie je však väčšinou veľmi jednoduché a je ukryté v nás samých.

Detské nemocnice by mali vyzerať inak. 15 umelcov sa spojilo, aby pre deti vytvorili čarovné priestory

Pre každého človeka je choroba jeho dieťaťa desivá. O to viac, pokiaľ musí kvôli svojej chorobe stráviť v nemocnici celé týždne či mesiace. V jednej londýnskej nemocnici sa rozhodli priestory pre ich malých pacientov pripraviť skutočne pre nich.

Sme tuční, chudí, pekní alebo škaredí? Aj my kazíme vnímanie našich detí

„Ty si taká krásna!“ zaznelo už azda miliónkrát z úst môjho chlapa. Nie, teraz nemyslím manžela, ale toho malého. Môjho syna.