Stravovanie

7 tipov, ako bojovať s prieberčivosťou v jedle

Dostať do detí niečo nové je niekedy naozaj ťažké. Jedlo im pripadá škaredé, ktoré určite dobre nechutí. Preto vám prinášame typy nato, ako jednoducho dostať do detí niečo nové.

Deti jedia počas leta až päťkrát viac cukru, máte to pod kontrolou?

Leto je nielen časom plným slnka, vody, pozitívnych emócií a nových zážitkov, ale aj časom, kedy sa deti výrazne prejedajú sladkosťami. Prečo si na letné prejedanie dávať pozor a ako cukor deťom ubližuje?

Na mnohé choroby si zarábame už v detstve, tvrdí popredná česká výživová špecialistka Margit Slimáková

S Margit Slimákovou sme sa rozprávali o výžive detí, zlozvykoch v stravovaní, zodpovednosti rodičov, prístupoch k stravovaniu, ale aj o možných zdravotných rizikách spojených s konzumáciou sladkostí a nezdravých potravín.

Igor Bukovský: To, že nás niekto miluje, si od prvého dňa života spájame s jedlom

S Igorom Bukovským z Ambulancie klinickej výživy, sme sa rozprávali, ako vníma dnešné stravovanie slovenských rodín, kde ako rodičia najčastejšie zlyhávame a ako viesť deti k pohodovému životu aj vďaka dobrým stravovacím návykom.

Nechce jesť vaše dieťa zdravé jedlá? Vedci zistili, čo pri presviedčaní zaberá!

Ak máte aj vy doma pri stole bojovú zónu a hráte „kto z koho“, vedecká obec vám prichádza na pomoc s dvomi informáciami. Po prvé, prieberčivosť v jedle je u malých detí normálna a po druhé, existuje spôsob, ako s ňou zatočiť.

To, čo deti konzumujú ovplyvňuje aj ich duševnú rovnováhu, tvrdia vedci

Kvalitná strava a dostatok pohybu je absolútny základ pre zdravie každého dieťaťa. Teraz vedci navyše prinášajú dôkazy o tom, že to, čo deti konzumujú, môžu zásadne ovplyvniť aj ich duševné zdravie.

Príjem ovocia počas tehotenstva má pozitívny dopad na mozog detí, tvrdí štúdia

Nová štúdia zistila, že ak matky prijímajú primerané množstvo ovocia počas tehotenstva, ich deti sú múdrejšie.

Aj strava ovplyvňuje správanie detí

Zmenili by ste stravovanie vašich detí, keby ste vedeli, že budú mať lepšie výsledky v škole, že budú pokojné, príjemné a šťastné?