Emocionálna inteligencia

11 spôsobov, ktoré pomáhajú predchádzať smútku

Smútok je jedna zo základných ľudských emócií, je reakciou na nepríjemné zážitky, ktorých je v našom živote mnoho. Niekedy sa pred smútkom ujsť nedá, inokedy si ho v hlave vytvárame sami. Existujú aj také typy smútku, ktorým sa dá predísť. Ako to urobiť?

Ako prestať v myšlienkach prežívať nepríjemné situácie

Človek počas svojho života prežíva aj nepríjemné situácie. Niekedy sa stáva, že aj keď niečo nepríjemné pominie, človek donekonečna prežíva okolnosti súvisiace s tým, čo prežil. Myšlienky sa neustále vracajú k danej udalosti a žiadnym spôsobom ich nemôže dostať z hlavy. Pozrime sa na niekoľko rád, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s daným problémom.

3 veci, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev

Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. Najlepšie zo všetkého je, keď dokážeme hnev spracovať. V článku sa dočítate o troch veciach, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev.

Leila Lowndes: 4 prístupy, vďaka ktorým budete pôsobiť atraktívnejšie

Chcete urobiť dobrý dojem a niekoho zaujať? Nasledujúce techniky fungujú ako pomôcka na vytvorenie skvelého prvého dojmu.

Akým spôsobom sa najčastejšie prejavujú toxickí ľudia?

O negatívne naladených ľuďoch sa toho popísalo viac než dosť. Sú to tí večne nespokojní ľudia, ktorým sa takmer všetko javí ako zlé, nikto ich nechápe, nikto nemá taký ťažký život ako oni. Všetci poznáme takýchto ľudí. To, že sú ľudia podráždení alebo majú zlú náladu, môže mať veľa príčin a tiež typických prejavov správania.

5 znakov, ktoré signalizujú, že človek predstiera pozitívne emócie

Nie všetci sú úprimní, niektorí ľudia často predstierajú svoje pozitívne emócie a skrývajú tie zlé. V článku sa dozviete ,prečo k tomuto javu dochádza a ako sa prejavujú ľudia, ktorí nie sú autentickí a svoje pozitívne emocionálne nastavenie len predstierajú.

Ako skrotiť nezdravé ego?

Každý človek má ego, ale každý z nás disponuje inou schopnosťou ovládať ho, držať ho pod kontrolou a využívať ho vo svoj prospech. Najhoršie je, keď sa niekomu vymkne spod kontroly. Vtedy mu môže spôsobiť viac problémov ako úspechov. Čo robiť, aby sme dokázali takémuto stavu predísť?

8 nereálnych očakávaní, ktoré ľuďom odoberajú energiu

Naše očakávania formujú naše fungovanie a motivujú nás stanovovať si stále nové ciele. Aby sme sa mohli posúvať ďalej, potrebuje realistické ciele. Ako však odlíšiť očakávania, ktoré nás dokážu nakopnúť od tých, ktoré nám často komplikujú život a brzdia ich v ďalšom rozvoji?