Strach

4 spôsoby, ako si prestať predstavovať to najhoršie, čo sa môže stať

Predstava zlých a nepríjemných situácií, bez ohľadu na to, či sú opodstatnené, alebo nie, vytvárajú okolo človeka negatívnu energiu. Tá zakrýva všetko pozitívne a navodzuje dojem blížiacej sa pohromy. Ako si tieto myšlienky udržať ďalej od seba a nevyrábať si zbytočné negatívne a obmedzujúce predstavy?

Fóbia z tehotenstva a pôrodu? Aj takýto problém trápi ženy

Tokofóbia, strach z tehotenstva a pôrodu, je jedným z dôvodov, prečo sa ženy rozhodnú rodiť cisárskym rezom alebo nemajú vôbec deti. Aká je jej príčina a ako sa prejavuje?

Bojíte sa tmy? Môžete mať nyktofóbiu

Existuje niekoľko stoviek fóbií, ktorými ľudia naozaj trpia. Nyktofóbia alebo strach z tmy je tiež jednou zo špecifických fóbií.

Ako sa prejavuje strach z kritiky?

Vždy sa nájde niekto, kto vás bude odsudzovať alebo kritizovať za to, čo urobíte. Žiaľ, asi sa kritike nikdy úplne nevyhnete, ale ak sa o jej prejavoch niečo viac dozviete, budete sa aspoň vedieť na ňu pripraviť a nebude vám robiť problém na ňu správne reagovať.

Trápi vás strach z toho, že sa niekto na vás pozerá? Možno máte skopofóbiu

Scoptophobia, tiež známa ako skopofóbia, je strach, že sa na človeka niekto pozerá alebo že si ho niekto fotografuje.

Psychiater Radkin Honzák: Ako zvládnuť strach?

Radkin Honzák, známy psychiater, ktorý sa zaoberá psychosomatikou a psychoterapiou, vo svojej prednáške radí, ako so strachom bojovať. On sám tvrdí, že nie je dôležité nemať strach, ale dôležité je vedieť si s ním poradiť.

Ako zvládať emócie? Pomôcť vám môžu aj nasledujúce techniky

Emócie sú zdrojom energie a dávajú životu iskru. Vďaka emóciám dokážeme podávať neuveriteľné výkony, ale dokážu nás aj obmedzovať.

6 tipov psychoterapeutky, ktoré vám pomôžu prekonať trému

Tréma je niečo, čo výrzane dokáže ovplyvniť náš život a naše výkony. Niekto ju prežíva menej, iného dokáže úplne paralyzovať. Ako si s ňou poradiť?