Hnev

Ako sa prejavujú negatívne naladení ľudia?

Čoraz častejšie sa dozvedáme o tom, aké je zdraviu prospešné zachovať si optimistickú myseľ. Často si o sebe myslíme, že sme príjemní, milí a pozitívni, ale môže to byť len naša predstava. Dôležité je sledovať aj to, ako naše správanie pôsobí na iných a priebežne skúmať, či nie sme viac negatívne ako pozitívne naladení.

Ako sa zbaviť vo vzťahu nenávisti a nájsť znovu pochopenie?

Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor. Výsledkom nenávisti je vždy bolesť a utrpenie. V jej dôsledku človek zatvrdne, izoluje sa, je ustráchaný, pociťuje úzkosť, nevidí možnosti, stráca slobodu v nachádzaní východísk a ciest v živote. Často je veľmi agresívny a schopný násilia, nepriateľstva a krutosti. Čo robiť, keď sa objaví nenávisť v partnerskom vzťahu?

Podľa čoho spoznáte emocionálne nestabilných ľudí?

Emocionálne nestabilní ľudia si prechádzajú naozaj obrovskými výkyvmi, pokiaľ ide o prežívanie emócií a správania. U takýchto ľudí môže dochádzať k výbuchom hnevu či výrazným výkyvom v pocitoch voči sebe samému alebo okoliu.

Stan Tatkin: Keď ste rozčúlení, nehľadajte pravdu

Stan Tatkin, psychológ, terapeut, vedec a autor knihy We Do: Saying Yes to a Relationship of Depth, True Connection and Enduring Love, uskutočňuje terapie s klientmi nevšedným spôsobom. Pri hádkach ich natáča a na ich základe uskutočňuje analýzu. Vďaka tomuto výskumu zistil, že ľudský mozog inklinuje k tomu, aby sme sa so svojimi najbližšími hádali. Prečo je to tak?

Ocitli ste sa vo vypätej situácii? Terapeuti odporúčajú použiť niektorú z týchto techník

Keď sa hneváme, zvyčajne strácame veľa energie. Na druhej strane nás ale hnev môže posunúť ďalej a povzbudiť nás k vytrvalosti či snahe nevzdávať sa. Dôležité je, aby situácia neovládla nás, ale my ju.

Ako zvládať emócie? Pomôcť vám môžu aj nasledujúce techniky

Emócie sú zdrojom energie a dávajú životu iskru. Vďaka emóciám dokážeme podávať neuveriteľné výkony, ale dokážu nás aj obmedzovať.

Neviete si poradiť s vlastným hnevom? Týchto 5 stratégií vám pomôže

Hnev môže byť zničujúci nielen pre vás, ale aj pre vaše okolie a vzťahy, ktoré ste si dlho budovali. Naučte sa stratégie, ako ho zvládať.

Osvedčené tipy, ako môžete ovládnuť svoj hnev

Každý sa občas nahnevá. Niekedy viac, niekedy menej. Niekto si vie s hnevom poradiť ľahko, iný s ním bojuje aj niekoľko dní. No a niektorí si s hnevom nevedia poradiť vôbec.