Hnev

Prečo sa niektorí ľudia nevedia ospravedlniť?

Prečo niektorí ľudia odmietajú povedať prepáč, nie je jednoduché celkom objasniť. Ich problém môže byť zakorenený hlboko v podvedomí. A mnohí z nich, ak si aj tento problém uvedomujú, snažia sa jeho riešeniu zo všetkých síl vyhnúť.

3 veci, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev

Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. Najlepšie zo všetkého je, keď dokážeme hnev spracovať. V článku sa dočítate o troch veciach, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev.

8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali povedať človeku, keď sa hnevá

Komunikovať s nahnevaným človekom nie je jednoduché. Čomu sa v takejto situácii vyhnúť?

Muži majú často problém hovoriť o svojich pocitoch. Hnev môže byť volaním o pomoc

Hnev je silná afektívna reakcia na urážku alebo frustráciu. Prejavy hnevu zhoršujú vzťahy medzi ľuďmi. Nakoniec môžu viesť k izolácii a osamelosti. Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. U niektorých ľudí je však hnev aj prejavom volania o pomoc.

5 spôsobov, ktoré pomáhajú ventilovať zlosť

Hnev a zlosť sú prirodzenými emóciami každej ľudskej bytosti, rozdiel je len v tom, že niektorí ich dokážu ovládať viac, iní menej. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré ľuďom pomáhajú rýchlo a jednoduchým spôsobom prekonať zlosť a upokojiť sa.

Ako sa prejavujú negatívne naladení ľudia?

Čoraz častejšie sa dozvedáme o tom, aké je zdraviu prospešné zachovať si optimistickú myseľ. Často si o sebe myslíme, že sme príjemní, milí a pozitívni, ale môže to byť len naša predstava. Dôležité je sledovať aj to, ako naše správanie pôsobí na iných a priebežne skúmať, či nie sme viac negatívne ako pozitívne naladení.

Ako sa zbaviť vo vzťahu nenávisti a nájsť znovu pochopenie?

Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor. Výsledkom nenávisti je vždy bolesť a utrpenie. V jej dôsledku človek zatvrdne, izoluje sa, je ustráchaný, pociťuje úzkosť, nevidí možnosti, stráca slobodu v nachádzaní východísk a ciest v živote. Často je veľmi agresívny a schopný násilia, nepriateľstva a krutosti. Čo robiť, keď sa objaví nenávisť v partnerskom vzťahu?

Podľa čoho spoznáte emocionálne nestabilných ľudí?

Emocionálne nestabilní ľudia si prechádzajú naozaj obrovskými výkyvmi, pokiaľ ide o prežívanie emócií a správania. U takýchto ľudí môže dochádzať k výbuchom hnevu či výrazným výkyvom v pocitoch voči sebe samému alebo okoliu.