Hnev

Prejavy správania, ktoré signalizujú, že ste sa stali zatrpknutým človekom

Veľa ľudí pozná pocity, ktoré spôsobujú stav vnútornej nespokojnosti. Toto je bežný jav. Ak sa však nespokojnosť v duši stane trvalým stavom, tak toto nastavenie patrí k najťažším psychickým poruchám. Po istom čase obyčajne vyústi do trvalého hnevu, nenávisti alebo pomstychtivosti.

Prečo sa niektorí ľudia nevedia ospravedlniť?

Prečo niektorí ľudia odmietajú povedať prepáč, nie je jednoduché celkom objasniť. Ich problém môže byť zakorenený hlboko v podvedomí. A mnohí z nich, ak si aj tento problém uvedomujú, snažia sa jeho riešeniu zo všetkých síl vyhnúť.

3 veci, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev

Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. Najlepšie zo všetkého je, keď dokážeme hnev spracovať. V článku sa dočítate o troch veciach, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev.

8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali povedať človeku, keď sa hnevá

Komunikovať s nahnevaným človekom nie je jednoduché. Čomu sa v takejto situácii vyhnúť?

Muži majú často problém hovoriť o svojich pocitoch. Hnev môže byť volaním o pomoc

Hnev je silná afektívna reakcia na urážku alebo frustráciu. Prejavy hnevu zhoršujú vzťahy medzi ľuďmi. Nakoniec môžu viesť k izolácii a osamelosti. Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. U niektorých ľudí je však hnev aj prejavom volania o pomoc.

5 spôsobov, ktoré pomáhajú ventilovať zlosť

Hnev a zlosť sú prirodzenými emóciami každej ľudskej bytosti, rozdiel je len v tom, že niektorí ich dokážu ovládať viac, iní menej. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré ľuďom pomáhajú rýchlo a jednoduchým spôsobom prekonať zlosť a upokojiť sa.

Ako sa prejavujú negatívne naladení ľudia?

Čoraz častejšie sa dozvedáme o tom, aké je zdraviu prospešné zachovať si optimistickú myseľ. Často si o sebe myslíme, že sme príjemní, milí a pozitívni, ale môže to byť len naša predstava. Dôležité je sledovať aj to, ako naše správanie pôsobí na iných a priebežne skúmať, či nie sme viac negatívne ako pozitívne naladení.

Ako sa zbaviť vo vzťahu nenávisti a nájsť znovu pochopenie?

Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor. Výsledkom nenávisti je vždy bolesť a utrpenie. V jej dôsledku človek zatvrdne, izoluje sa, je ustráchaný, pociťuje úzkosť, nevidí možnosti, stráca slobodu v nachádzaní východísk a ciest v živote. Často je veľmi agresívny a schopný násilia, nepriateľstva a krutosti. Čo robiť, keď sa objaví nenávisť v partnerskom vzťahu?