Priateľstvo

9 znakov, pomocou ktorých odhalíte falošných priateľov, ktorí vám dobré veci neprajú

Priateľstvo je dôležité pre vaše celkové zdravie a pohodu. Ale buďte opatrní, priatelia, ktorí sa vyskytujú vo vašom živote, si môžu aj tajne priať vaše životné zlyhanie. Je dôležité sledovať tie prejavy správania, ktoré vám môžu naznačiť, že vo vašom živote existujú aj takí ľudia, ktorí vám neprajú, aj keď na prvý pohľad sa považujú za vašich priateľov.

10 znakov, ktoré vám prezradia, že vás niekto nemá rád

Určite každý z nás prichádza do styku s takým človek, o ktorom je presvedčený, že sa síce naoko tvári ako kamarát, v skutočnosti nás až tak v láske nemá. Pozrime sa na znaky, ktoré nám našepkávajú, že nejaký človek nás nemá rád.

Priateľov potrebujeme všetci. Prečo sú pre nás takí dôležití?

Nájsť si naozajstného priateľa, človeka, ktorý nás sprevádza skoro celým životom, je niekedy dosť náročné. Takého, ktorý stojí pri nás v dobrom aj v zlom, povzbudí a nezávidí, dopraje a veľa nežiada. Počas života sa stretávame s mnohými priateľmi, ba dokonca vedci zistili, že priateľstvá vznikajú zo 4 dôvodov.

Priatelia nám pomáhajú regulovať aj naše vlastné emócie, tvrdí výskum

Všetci dobre vieme, že priatelia sú v živote nenahraditeľní. Prečo nám ale tak veľmi pomáhajú v ťažkých chvíľach?

Ako sa správajú priatelia, ktorí nás ani v najhoršej situácii nesklamú?

Mať skutočného priateľa je v dnešnej uponáhľanej dobe veľkým darom. Podľa ktorých znakov ho môžete spoznať? Ako sa takýmto priateľom môžete stať vy sami?

Ste spoločenský introrvert? Prezradia to o vás tieto znaky

Rozdiely medzi introvertmi a extrovertmi všetci dobre poznáme. Existuje však aj skupina takzvaných spoločenských introvertov, ktorých si možeme ľahko pomýliť s extrovertmi. Ako sa títo ľudia prejavujú a podľa ktorých znakov ich môžeme ľahko spoznať?

Prečo chce jeden vo vzťahu lásku a druhému stačí priateľstvo?

Niektorí ľudia netúžia po vážnom vzťahu. Radšej zostávajú s partnerom alebo s partnerkou v priateľskej zóne. Majú na to množstvo dôvodov. Pre toho z dvojice, ktorý naozaj miluje, je to však frustrujúce.

Chcete mať s ľuďmi dobré vzťahy? Skúste uplatňovať tieto prístupy

Všetci túžime po krásnych vzťahoch. Oveľa viac nad touto témou premýšľame hlavne teraz, pred Vianocami. Podstatné je, aby sme nečakali na zázraky a začali od seba. Keď sa začneme meniť my, začnú sa zrazu meniť aj ľudia okolo nás. Ktoré pravidlá a prístupy k druhým nám v tom môžu pomôcť?