Motivácia

7 znakov, ktoré naznačujú, že z vás práca vysáva energiu

Keď musíte ísť do práce, máte pochmúrnu náladu, žiadnu energiu ani motiváciu? Ste frustrovaní a neustále sa cítite vyčerpaní? Možno nadišiel čas, aby ste si uvedomili, že práve vaša práca vás oberá o radosť zo života a ničí vám psychické aj fyzické zdravie.

Aký je rozdiel medzi psychológom, psychiatrom, psychoterapeutom a koučom?

V živote existujú obdobia, keď si človek sám nevie pomôcť a potrebuje sa poradiť s odborníkmi. Môžete využiť služby psychológov, psychiatrov, psychoterapeutov alebo koučov. Aký je medzi nimi rozdiel?

6 dôvodov, pre ktoré firmy prichádzajú o najlepších zamestnancov

Predstavte si prácu, do ktorej zamestnanci prichádzajú so skvelou náladou a s ešte lepšími nápadmi. Každý z nich cíti spoluzodpovednosť za fungovanie firmy. Často však všetko toto je len veľký sen a opak je pravdou. Často práve tí najlepší zamestnanci prví vyhoria alebo firmu opustia. Aké majú na to dôvody?

Túžite žiť harmonický život? Vyskúšajte tieto stratégie

Tajomstvo šťastného života spočíva aj v tom, ako dokážete dať do rovnováhy všetky oblasti svojho života. Nie je to ľahká úloha, ale za pokus to určite stojí.

7 spôsobov, ako sa lepšie sústrediť v toxickom pracovnom prostredí

Aj vy možno máte tú smolu, že pracujete v toxickom pracovnom prostredí, kde je atmosféra plná negativity alebo chaosu. Je to nepríjemné a môže to viesť k stresu, úzkosti a negatívnym pohľadom na život. Nie každý má možnosť prácu hneď zmeniť a musí aj niekoľko rokov v toxických podmienkach pracovať. Ako si pobyt na pracovisku aj napriek týmto negatívam spríjemniť?

Výzvy, ktoré vám pomáhajú v tom, ako sa stať lepším človekom

Niekedy nám rásť pomáhajú aj ťažšie situácie, ktoré v živote musíme

Prístupy, ktoré nás brzdia v sebarozvoji

Sebarozvoj je neustály proces, počas ktorého dochádza k osobnostnému, profesionálnemu a všeobecnému napredovaniu a zlepšovaniu schopností, znalostí, vedomostí a zručností. Cieľom sebarozvoja je pozdvihnutie osobnosti človeka a to bez ohľadu na to, akú prácu alebo akú profesiu vykonáva.

Ako si vytvoriť strom želaní?

Myseľ pracuje v obrazoch a symboloch a nie v slovách. A tak je dobré naše sny a ciele si maľovať alebo aspoň vystrihovať a lepiť farebné obrázky súvisiace s nimi. Obrazy privádzajú ľudí k činom viac ako len predstavy a slová.