Motivácia

Čo znamená byť skutočne silným človekom?

Mnohí ľudia sa túžia stať silnými a nezávislými. Ako silný a nezávislý človek je často vnímaný ten, kto dokáže dosiahnuť to, čo chce a po čom túži alebo ten, kto dokáže sám riešiť svoje problémy. Životnú silu človek získava hlavne vďaka tomu, že dokázal prekonať ťažké prekážky.

Vykonávate prácu len preto, aby ste sa cítili dôležití? Možno sa u vás prejavuje toxická produktivita

Niektorí ľudia vnímajú svoju prácu ako súčasť svojej identity. A pretože ich práca je ich súčasťou, nedokážu si jednoducho predstaviť, že by nepracovali. A keď sa snažia pracovať menej, majú pocit, že strácajú sami seba. Práve o tom vypovedá pojem toxická produktivita.

Ako sa rýchlo uvoľniť, keď ste závislí na práci?

Zdravá rovnováha medzi pracovným a súkromným životom môže človeka urobiť šťastnejším, s väčším množstvom energie a zdravším, čo následne vedie k väčšej kreativite a efektívnosti v práci. Najúspešnejší ľudia vedia, že ich pracovný čas je cenný, no vždy si nájdu čas aj na aktivity mimo práce.

Ako sa stať silnejším a nezávislejším človekom?

K základným potrebám každého človeka patrí túžba po samostatnom a zmysluplnom živote. Takmer každý človek túži žiť nezávisle, rozhodovať o vlastnom živote, prevziať zodpovednosť za seba a svoje rozhodnutia.

Dôvody, ktoré spôsobujú lenivosť

V súčasnosti existuje veľa efektívnych spôsobov, ktoré ľudom pomáhajú prekonať lenivosť. Niektorí využívajú motivačný koučing, iní majú tendenciu problém riešiť sami. Ale skôr ako začnete na sebe a svojej lenivosti pracovať, musíte zistiť dôvody jej vzniku.

8 nereálnych očakávaní, ktoré ľuďom odoberajú energiu

Naše očakávania formujú naše fungovanie a motivujú nás stanovovať si stále nové ciele. Aby sme sa mohli posúvať ďalej, potrebuje realistické ciele. Ako však odlíšiť očakávania, ktoré nás dokážu nakopnúť od tých, ktoré nám často komplikujú život a brzdia ich v ďalšom rozvoji?

Nič vás nebaví a musíte sa neustále premáhať? Môžu to spôsobovať tieto dôvody

Cítite v posledných dňoch či týždňoch absolútnu nechuť niečo robiť? Necítite radosť? Veľa vecí vás prestáva baviť a neviete, kde sa ten pocit vo vás berie? Dôvodov, ktoré vás oberajú o všetku životnú energiu, môže byť viac.

7 znakov, ktoré naznačujú, že z vás práca vysáva energiu

Keď musíte ísť do práce, máte pochmúrnu náladu, žiadnu energiu ani motiváciu? Ste frustrovaní a neustále sa cítite vyčerpaní? Možno nadišiel čas, aby ste si uvedomili, že práve vaša práca vás oberá o radosť zo života a ničí vám psychické aj fyzické zdravie.