Koronavírus

Postcovidový syndróm trápi tisíce pacientov na Slovensku. Problémy s dýchaním či neutíchajúce bolesti vystrašia mnohých

Hoci koronavírus mnohí zdarne prekonali, zdravotné problémy pretrvávajú. Tisíce pacientov sa na Slovensku sťažuje na postcovidový syndróm.

Odborníci varujú pred zdravotnými a sociálnymi následkami roku v lockdowne

Po roku práce z domu a online vyučovania odborníci mapujú škody a varujú pred následkami. Znepokojujúce je obzvlášť to, že zvýšený počet mladých a mladších pacientov hlásia oftalmológovia, fyzioterapeuti aj psychologické poradne. Rok práce pri obrazovkách si vybral svoju daň.

Ako zvládnuť neustále sa meniace dátumy otvorenia škôl či uvoľnenia opatrení?

Posledné týždne sú charakteristické množstvom zmien v termínoch nástupu detí do škôl či uvoľňovaní opatrení. Mnoho ľudí je už z toho unavených a frustrovaných. Ako sa dajú tieto neustále zmeny zvládnuť tak, aby nás to nezlomilo? 

Ako využiť karanténu na zlepšenie rodinných vzťahov?

Súčasná doba je extrémne náročná pre všetkých. Prináša stále nové správy, prísne reštrikcie a obmedzovanie bežného života. Zároveň však aj nové výzvy! Ako to všetko prežiť v zdraví a využiť čas so svojimi najbližšími čo najlepšie?

B. Hubertová: Pri prijímaní opatrení treba venovať pozornosť aj domácemu násiliu

V prípade, že pri objavujúcich sa hrozbách lockdownov či blackoutov a prijímaní opatrení v ich súvislosti nebude venovaná riadna pozornosť problematike domáceho násilia, tak následky na fyzickom, ale aj psychickom zdraví obetí budú závažné.

Koronavírus môže natrvalo zmeniť našu prácu, prístup k technológiám, ale aj naše myslenie

Pandémie predstavujú príležitosť zmeniť svet k lepšiemu a prehodnotiť naše životy. Koronavírus má potenciál naučiť nás lepšie tráviť voľný čas, nakupovať i pracovať.

Prečo sa (ne)bojíme pandémie a na čo je to dobré?

Príchodom koronavírusu boli mnohí ľudia v panike. Cítili obrovskú neistotu a to sa prirodzene premietalo aj do našich činov. Dnes už strach opadáva a taktiež vidieť zmenu nášho správania.

Čo robíte pre svoje telo počas obdobia koronavírusu? Fyzicky aktívni by ste mali byť aj teraz

Pohyb je dôležitý pre každého z nás aj v čase pandémie. Ako ho zakomponovať do svojho režimu?