Rodina

Chcete si zlepšiť vzťah so svojou mamou? Vyskúšajte tieto tipy

Nie každý má ideálny vzťah s matkou. Môžete cítiť určité napätie, ktoré sa do vzťahu vkradlo možno už pred mnohými rokmi. Možno dozrel čas a vy chcete tento vzťah posunúť ďalej. Ako to čo najlepšie urobiť a ako začať?

Ako si viac užívať pri výchove detí?

V súčasnosti veľa rodičov svoju hodnotu a hodnotu celej rodiny spája priamo s úspechom alebo neúspechom detí. Psychológovia upozorňujú, že toto nie je správny postoj. Ako sa teda viac pri výchove detí uvoľniť a ako si viac užívať rodičovstvo? Na tieto otázky nájdete odpovede v tomto článku.

Na čo sa pripraviť, keď ste vysokoškoláci a prídete domov na prázdniny?

Niektorí študenti chodia domov veľmi málo a za to obdobie, čo neboli doma, sa veľa vecí môže zmeniť. Blíži sa leto a možno pôjdete na dlhšiu dobu na prázdniny domov. Na čo sa pripraviť?

Tipy, ako môžete posilniť rodinné väzby

Spoločný čas je jedným z najväčších darov, ktoré si rodiny navzájom môžu dať. Kvalitný čas nielen posilňuje a buduje rodinné väzby, ale tiež poskytuje pocit spolupatričnosti a bezpečia pre všetkých.

Návyky, ktoré pomáhajú upevňovať puto medzi rodičmi a deťmi

Ako každý vzťah, tak aj puto medzi rodičom a dieťaťom sa dá posilniť pomocou návykov, ktoré sa dajú jednoduchým spôsobom začleniť do vašich každodenných aktivít. Pozrime sa na ne.

Psychoanalytik Otto F. Kernberg: 9 znakov zrelej lásky

Hovorí sa, že ak vás niekto nemiluje tak, ako si predstavujete, neznamená to, že vás nemiluje, ako najviac dokáže. Rovnako tiež platí, že niekedy v živote milujeme viac, inokedy menej. Tí, ktorí dokážu vydržať vo vzťahu celý život, pochopili pravidlá, ktoré charakterizujú zrelú lásku. Ktoré to sú?

Prečo je dôležité, aby rodina pravidelne jedávala spolu za stolom?

Za posledné dve desaťročia rôzne výskumy preukázali, že jednoduché vypnutie obrazoviek a skutočné spojenie medzi členov rodiny pri spoločnom jedle každý deň zlepšiť fyzické a duševné zdravie všetkých zúčastnených členov rodiny. 

Buďme s deťmi, keď nás najviac potrebujú. Ako s nimi tráviť kvalitný čas?

V zhone povinností zabúdame, že deti sú malé iba chvíľu. A v túto chvíľu nás potrebujú najviac.