Rodina

Problémy, s ktorými rodiny zápasia najčastejšie a neraz ich zničia

Nie všetky rodinné problémy sú na prvý pohľad viditeľné. Existujú problémy, ktoré sa tvária neviditeľne a je ťažké ich odhaliť. Trápia však mnohých členov rodiny. Na čo si dávať pozor?

3 rituály, ktoré dokážu zachrániť manželstvo

Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah nie je ľahké. Vyžaduje si to mnoho úsilia z oboch strán. Ak túžite s niekým prežiť celý život v šťastí a v láske, mali by ste sa o váš spoločný vzťah starať nielen na začiatku, ale aj po rokoch.

10 znakov emocionálneho zanedbávania vo vzťahu

Emocionálna prázdnota a pocit zanedbávania sa môže časom vkradnúť do každého vzťahu. Keď sú dvaja ľudia spolu dlhší čas, môže sa stať, že už jeden druhému nevenuje dostatočné množstvo pozornosti. Ako sa prejavuje emocionálne zanedbávanie a čo robiť v takejto situácii?

Faktory, ktoré spôsobujú odcudzenie dieťaťa od rodičov

Niektoré deti vyrastajú v šťastných a funkčných rodinách, no niektoré až také šťastie nemali. Či je to už tak, alebo ináč, vzťah s vlastnými rodičmi by sme sa mali snažiť zachovať počas celého života. Je samozrejmé, že niekedy to nie je ideálne, ale obidve strany by sa mali snažiť pochopiť existujúcu situáciu a ak je to aspoň trochu možné, hľadať také riešenie, ktoré bude povzbudzujúce pre všetkých.

Ako budovať zdravý vzťah medzi matkou a dospelou dcérou?

Niet pochýb, že vzťahy medzi matkami a dcérami sú jednými z najsilnejších. Formujú ich životy a predurčujú budúcnosť. Ktoré faktory majú najväčší vplyv na to, či vzťah medzi matkou a dcérou bude dobrý alebo ho budú sprevádzať problémy?

Chcete si zlepšiť vzťah so svojou mamou? Vyskúšajte tieto tipy

Nie každý má ideálny vzťah s matkou. Môžete cítiť určité napätie, ktoré sa do vzťahu vkradlo možno už pred mnohými rokmi. Možno dozrel čas a vy chcete tento vzťah posunúť ďalej. Ako to čo najlepšie urobiť a ako začať?

Psychoanalytik Otto F. Kernberg: 9 znakov zrelej lásky

Hovorí sa, že ak vás niekto nemiluje tak, ako si predstavujete, neznamená to, že vás nemiluje, ako najviac dokáže. Rovnako tiež platí, že niekedy v živote milujeme viac, inokedy menej. Tí, ktorí dokážu vydržať vo vzťahu celý život, pochopili pravidlá, ktoré charakterizujú zrelú lásku. Ktoré to sú?

Ako využiť karanténu na zlepšenie rodinných vzťahov?

Súčasná doba je extrémne náročná pre všetkých. Prináša stále nové správy, prísne reštrikcie a obmedzovanie bežného života. Zároveň však aj nové výzvy! Ako to všetko prežiť v zdraví a využiť čas so svojimi najbližšími čo najlepšie?