Rodina

Ako ušetriť a aj napriek tomu si vykúzliť krásne Vianoce?

Vianoce sú sviatky pokoja a pohody, ale to neplatí pre každého. So sviatkami sa totiž často spájajú aj zvýšené výdavky, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí zdrojom stresu a napätia. Ako v tomto období ušetriť a zároveň sa neochudobniť o kúzelný advent a Vianoce?

Prečo sa niektoré dospelé deti nechcú zdôverovať svojim rodičom?

Vzťah medzi rodičmi a deťmi je v živote každého človeka zásadný. Ideálne je, keď je harmonický aj v období, keď sú už deti dospelé. Nie vždy je to však ideálne. Niekedy sa vytratí úprimnosť a dôvera. Prečo k tomu dochádza?

Problémy, s ktorými rodiny zápasia najčastejšie a neraz ich zničia

Nie všetky rodinné problémy sú na prvý pohľad viditeľné. Existujú problémy, ktoré sa tvária neviditeľne a je ťažké ich odhaliť. Trápia však mnohých členov rodiny. Na čo si dávať pozor?

3 rituály, ktoré dokážu zachrániť manželstvo

Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah nie je ľahké. Vyžaduje si to mnoho úsilia z oboch strán. Ak túžite s niekým prežiť celý život v šťastí a v láske, mali by ste sa o váš spoločný vzťah starať nielen na začiatku, ale aj po rokoch.

10 znakov emocionálneho zanedbávania vo vzťahu

Emocionálna prázdnota a pocit zanedbávania sa môže časom vkradnúť do každého vzťahu. Keď sú dvaja ľudia spolu dlhší čas, môže sa stať, že už jeden druhému nevenuje dostatočné množstvo pozornosti. Ako sa prejavuje emocionálne zanedbávanie a čo robiť v takejto situácii?

Faktory, ktoré spôsobujú odcudzenie dieťaťa od rodičov

Niektoré deti vyrastajú v šťastných a funkčných rodinách, no niektoré až také šťastie nemali. Či je to už tak, alebo ináč, vzťah s vlastnými rodičmi by sme sa mali snažiť zachovať počas celého života. Je samozrejmé, že niekedy to nie je ideálne, ale obidve strany by sa mali snažiť pochopiť existujúcu situáciu a ak je to aspoň trochu možné, hľadať také riešenie, ktoré bude povzbudzujúce pre všetkých.

Ako budovať zdravý vzťah medzi matkou a dospelou dcérou?

Niet pochýb, že vzťahy medzi matkami a dcérami sú jednými z najsilnejších. Formujú ich životy a predurčujú budúcnosť. Ktoré faktory majú najväčší vplyv na to, či vzťah medzi matkou a dcérou bude dobrý alebo ho budú sprevádzať problémy?

Chcete si zlepšiť vzťah so svojou mamou? Vyskúšajte tieto tipy

Nie každý má ideálny vzťah s matkou. Môžete cítiť určité napätie, ktoré sa do vzťahu vkradlo možno už pred mnohými rokmi. Možno dozrel čas a vy chcete tento vzťah posunúť ďalej. Ako to čo najlepšie urobiť a ako začať?