Sebavedomie

Máte pocit, že neustále potrebujete slúžiť iným? Možno ste echoista

Určite ste už počuli o narcistoch. Sú chladní, milujúci hlavne seba a manipulatívni. Vo všeobecnosti sú ľudia s narcistickou poruchou osobnosti tí, ktorí sú zaujatí vlastným úspechom a veľkým pocitom vlastnej dôležitosti, ktorá ovplyvňuje ich rozhodnutia a interakcie. Existujú však aj ľudia, ktorí sú opakom narcistov. Sú to echoisti.

6 krokov, ktoré vám pomôžu nájsť vlastné ja

Odhaliť svoje pravé predstavuje jednu z najdôležitejších vecí v živote človeka. Keď viete, kto ste, viete, čo máte urobiť, namiesto toho, aby ste neustále hľadali, čo by vás mohlo obdariť radosťou. Zároveň sa vyhýbate aj frustrácie z toho, že vložíte obrovské množstvo energie, času či peňazí do vecí, ktoré pre vás v konečnom dôsledku nemajú zmysel. V článku sa dozviete, ako čo najlepšie postupovať pri spoznávaní seba samého.

Dôvody, prečo si vás ľudia nevážia

Chcete, aby si vás ľudia viac vážili a mali vás radi? Chcete, aby sa na vás viac usmievali, rešpektovali vás, vnímali vás ako príjemnú osobu? Stačí zmeniť niekoľko prístupov k sebe i k iným a všetko sa môže zmeniť k lepšiemu.

10 asertívnych techník, ktoré vám pomôžu povedať NIE

Nie je jednoduché niekomu povedať nie. Často za to môžu výčitky svedomia alebo nechceme nikomu ublížiť. Ak však nedokážeme určité veci odmietnuť, môžu nám prerásť cez hlavu a my sa ocitnime v zložitej situácii. Schopnosť povedať NIE súvisí hlavne s asertivitou. Existuje niekoľko techník, ktoré vám môžu v tomto pomôcť.

Cítite sa neisto? Tieto činnosti vám pomôžu nadobudnúť stratenú sebaistotu

Sebaistota pomáhá plniť si sny a dosiahnuť to, čo človek dosiahnuť chce. Sebaistota prináša možnosť venovať sa tomu, čo vás zaujíma, čo vás baví a čo radi robíte a navyše vám pomáha meniť vlastné sny na realitu. Mnohí ľudia však majú malú sebaistotu. Dá sa to zmeniť? Ako si má človek pomôcť, aby uveril vo vlastné sily?

9 znakov, pomocou ktorých odhalíte narcistických partnerov, priateľov alebo kolegov

Existuje niekoľko znakov, pomocou ktorých môžete odhaliť narcistických ľudí.

Ako sa prejavujú ženy s nízkym sebavedomím?

Každá žena túži byť milovaná, šťastná a túži po tom, aby si ju ľudia vážili. Existujú ženy, ktorým sa tieto sny plnia ľahko, ale existujú aj také, ktorým sa v tejto oblasti nedarí. Často to spôsobuje nízke sebavedomie. Ako sa ženy s nízkym sebavedomím prejavujú?

Ako spoznať narcistických ľudí? Spoznáte ich podľa týchto 3 znakov

Ľudia s narcistickou poruchou majú niekoľko viditeľných znakov, pomocou ktorých ich môžete odhaliť.