Manipulácia

Máte potrebu prehnane všetko kontrolovať? Prezradí to o vás týchto 7 znakov

Existuje veľa ľudí, ktorí sa trápia tým, čo nemôžu vôbec ovplyvniť. Táto potreba znižuje ich kvalitu života a tiež zdravie. Ako spoznať tento typ ľudí?

Ako sa správať v prítomnosti arogantného človeka?

Arogantní ľudia môžu svojím namysleným postojom negatívne ovplyvniť celý váš deň, ak nie ste pripravení adekvátne zareagovať. Čo robiť, aby vám arogantný človek nepokazil náladu?

Ako môžete zabrániť pasívne agresívnym ľuďom vysávať vašu energiu?

Pasívna agresivita je stav, kedy je človek vnútorne nahnevaný, bez toho aby sa tak navonok správal. Nevie, ako so svojím hnevom pracovať, a tak ho radšej potlačí a klame nielen svojmu okoliu, ale aj sám sebe o tom, že tieto emócie má. Ako zabrániť týmto ľuďom, aby vám vysávali vašu energiu?

5 pravidiel, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa manipulácii

Niektorí ľudia sa neustále snažia iných ľudí niekam nasmerovať a vnútiť im svoj názor a svoje postupy, o ktorých si myslia, že sú tie najlepšie. Nepripustia, že sa môžu mýliť a že ľudia si chcú svoje životy usporiadať podľa svojho presvedčenia.

Znaky, pomocou ktorých odhalíte narcistických partnerov, priateľov alebo kolegov

Existuje niekoľko znakov, pomocou ktorých môžete odhaliť narcistických ľudí.

Ako zvládnuť situáciu, keď vás partner alebo partnerka citovo vydiera?

Citové vydieranie je nepríjemná záležitosť a človek, ktorý druhého citovo vydiera, si to väčšinou veľmi dobre uvedomuje. Je to jeho pomôcka, pomocou ktorej vždy dosiahne to, čo chce. Najviac citového vydierania sa vyskytuje v rodinách a v partnerských vzťahoch. Prečo to ľudia robia a ako sa zachovať v tejto situácii?

Psychologické teórie, ktoré odkrývajú vplyvy pôsobiace na naše správanie

Správanie ľudí nie je vecou náhody, ako by sa mohlo zdať. Niektoré vzorce správania sa dajú predpokladať, ak máme k dispozícii určité poznatky, ktoré nám ich pomôžu odhaliť.

Pozor na manipulátorov. Spoliehajú sa hlavne na city a podkopávajú tak vaše kritické myslenie

Pocity a emócie sú veľkými spojencami manipulátora. Manipulátor totiž vie, že emócie veľmi ľahko a rýchlo vyraďujú z činnosti mozog.