Mozog

Cítite sa preťažení? Toto kreatívne cvičenie vám pomôže opäť naštartovať myslenie

Prežívate dni, keď sa cítite preťažení, v hlave vám víri množstvo myšlienok a vy sa ich neviete zbaviť alebo si ich vytriediť? Vyskúšajte nasledujúcu techniku, ktorá je zameraná na čistenie mysle.

Chcete si trénovať mozog? Týchto 10 činností vám v tom zaručene pomôže

Mozog sa stáva aktívnejším, keď sa môže niečím zaoberať. Myseľ v tej chvíli zvyšuje pozornosť, uvoľnený dopamín aktivuje mozog. Ten je v tej chvíli naladený zisťovať, čo sa deje. Nie vždy sa dajú robiť neobvyklé veci či zážitkové činnosti. Niekedy jednoducho nemáme na to vhodné podmienky. Netreba mať však hlavu v smútku. Mozog dokážu naštartovať aj úplne jednoduché činnosti, ktoré už dobre poznáte a máte ich aspoň trochu radi....

15 znakov, ktoré o vás prezrádzajú, že radi premýšľate

Niekto veci a javy analyzuje viac, niekto menej. Niekto sa rád hlboko zamýšľa nad každou skutočnosťou, niekto to k životu nepotrebuje. Ak chcete zistiť, ako je to s vami, možno vám v tom pomôžu nasledujúce znaky uvedené v článku.

Chcete zostať zvedaví? Trénujte si pamäť!

Naša pamäť je ako sval, ktorý je potrebné neustále trénovať, inak zakrpatie. A to by asi nikto nechcel. Dôležité je zostať zvedavý celý život. Pomôcť vám v tom môžu aj nasledujúce techniky.

Človek sa môže naučiť zvládnuť zlú náladu. Stačí trénovať mozog

Bojujete často so zlou náladou? Alebo si prajete, aby ste sa vedeli čo najrýchlejšie dostať zo stresu a frustrácie? Možno vám pomôžu nasledujúce rady psychológa Nicka Wignalla.

Psychiater Radkin Honzák: Ako zvládnuť strach?

Radkin Honzák, známy psychiater, ktorý sa zaoberá psychosomatikou a psychoterapiou, vo svojej prednáške radí, ako so strachom bojovať. On sám tvrdí, že nie je dôležité nemať strach, ale dôležité je vedieť si s ním poradiť.

8 vecí, vďaka ktorým môžete byť múdrejšími

Človek sa neustále môže stávať múdrejším a tento proces môže prebiehať donekonečna. Existuje množstvo rôznych činností, ktoré majú vplyv na ľudskú inteligenciu.

Riaditeľ Školy pamäti hovorí o tom, ako nám môžu zmeniť život pamäťové techniky

Jakub Pok odhaľuje tajomstvá našej pamäti a tvrdí, že keď poznáme metódy pamäťových techník, cudzí jazyk sa naučíme za 6-12 mesiacov