Ciele

Novoročné predsavzatia, ktoré nevyžadujú drastickú zmenu životného štýlu a dostanú vás aj do väčšej pohody

Takmer každý človek si na začiatku roka dáva rôzne predsavzatia. Niekto ich dokáže splniť, niekto zase nie. Záleží to od rôznych okolností. Niekedy to záleží hlavne od toho, aký pocit pri plnení určitých predsavzatí prežívame alebo do akej miery sú pre nás náročné. Najjednoduchšie sa dajú splniť tie, pri ktorých sa cítime spokojne, robia nám radosť a nie sú mimoriadne náročné.

10 spôsobov, ako prejsť od novoročných predstáv k ich realizácii

Každý človek nosí v sebe množstvo snov a túži po tom, aby sa mu raz, jedného dňa, splnili. Ako svoje sny a želania premeniť na realitu?

Ako vytrvať vo svojom úsilí a napokon robiť prácu svojich snov?

Keď človek pozná sám seba, vie lepšie zistiť, ktorá práca by ho najviac zaujala. A keď to už vie, mal by si vedieť naplánovať svoj život tak, aby sa ku svojmu snu čo najviac priblížil. Ako to urobiť?

Nechcete odkladať povinnosti? Využite metódu ABCDE

Metóda ABCDE je účinnou metódou na stanovenie priorít, ktorú môžete používať každý deň. Je veľmi jednoduchá a osvojiť si ju môže každý, kto si chce svoj život lepšie zorganizovať.

Ako si v novom roku splniť svoje sny? Vyskúšajte túto stratégiu

Nech je to čokoľvek, po čom v živote túžite, potrebujete plán, pomocou ktorého by ste to mohli uskutočniť. Potrebujete si stanoviť ciele, aby ste mali úplne jasno v tom, čo musíte spraviť pre ich dosiahnutie.

5 kníh, ktoré vás naštartujú k novým prístupom v živote

Žijeme v náročnej dobe a mnoho ľudí bude musieť urobiť určité zmeny vo svojom živote. Niekedy dokážu motivovať kamaráti, kolegovia, rodina a inokedy dobrá kniha. Dnes sa pozrieme na niekoľko kníh, ktoré už pomohli veľkému počtu ľudí. Možno pomôžu i vám.

Chcete si splniť svoje sny? Začnite si formovať vytrvalosť

Mnohí úspešní ľudia hovoria, že s k úspechu dopracovali hlavne vďaka svojej vytrvalosti. Každý človek si môže budovať duševnú silu a vytrvalosť. Ale tak ako budovanie fyzickej sily aj rozvíjanie duševného potenciálu si vyžaduje odhodlanie, jasný zámer a uplatňovanie niekoľkých osvedčených stratégií.

Ste nervózni a roztržití? Začnite si veci viac plánovať

Určite to poznáte. Povinnosti v práci, doma, starostlivosť o deti, stretnutia a ďalšie aktivity. Zrazu neviete, čo máte urobiť skôr. Napätie a tlak stúpajú nezadržateľnou rýchlosťou. Ako predísť čoraz väčšiemu stresu z množstva povinností, ktoré musíte denne zvládnuť?