Ciele

Nechcete odkladať povinnosti? Využite metódu ABCDE

Metóda ABCDE je účinnou metódou na stanovenie priorít, ktorú môžete používať každý deň. Je veľmi jednoduchá a osvojiť si ju môže každý, kto si chce svoj život lepšie zorganizovať.

Ako si v novom roku splniť svoje sny? Vyskúšajte túto stratégiu

Nech je to čokoľvek, po čom v živote túžite, potrebujete plán, pomocou ktorého by ste to mohli uskutočniť. Potrebujete si stanoviť ciele, aby ste mali úplne jasno v tom, čo musíte spraviť pre ich dosiahnutie.

5 kníh, ktoré vás naštartujú k novým prístupom v živote

Žijeme v náročnej dobe a mnoho ľudí bude musieť urobiť určité zmeny vo svojom živote. Niekedy dokážu motivovať kamaráti, kolegovia, rodina a inokedy dobrá kniha. Dnes sa pozrieme na niekoľko kníh, ktoré už pomohli veľkému počtu ľudí. Možno pomôžu i vám.

Chcete si splniť svoje sny? Začnite si formovať vytrvalosť

Mnohí úspešní ľudia hovoria, že s k úspechu dopracovali hlavne vďaka svojej vytrvalosti. Každý človek si môže budovať duševnú silu a vytrvalosť. Ale tak ako budovanie fyzickej sily aj rozvíjanie duševného potenciálu si vyžaduje odhodlanie, jasný zámer a uplatňovanie niekoľkých osvedčených stratégií.

Ste nervózni a roztržití? Začnite si veci viac plánovať

Určite to poznáte. Povinnosti v práci, doma, starostlivosť o deti, stretnutia a ďalšie aktivity. Zrazu neviete, čo máte urobiť skôr. Napätie a tlak stúpajú nezadržateľnou rýchlosťou. Ako predísť čoraz väčšiemu stresu z množstva povinností, ktoré musíte denne zvládnuť?

Chcete prekonať sami seba a plniť si predsavzatia? Inšpirujte sa!

Čo robiť, keď máme pocit, že naše predsavzatia si neplníme tak, ako by sme chceli?

Život sa dá vždy zlepšovať. Vyskúšajte týchto 7 spôsobov

Deň za dňom môžete napredovať malými krokmi. Každý deň môžeme byť o niečo múdrejší, lepší, štedrejší, empatickejší ako predchádzajúci deň. Stačí si stanoviť tento cieľ a potom preň niečo aj urobiť.

Ako dokončovať úlohy a plniť svoje ciele? Spoznajte pravidlo 2 zoznamov

Ak sa venujete aktivitám, ktoré nie sú skutočne dôležité, uberáte si z času, ktorý by ste moli stráviť robením niečoho, na čom skutočne záleží. Ako dokončovať svoje vytýčené ciele?