Šport

Pohyb a šport patria k deťom a do škôl, tvrdia viaceré organizácie

Posledný školský rok spojený s pandémiou odhalil dlhodobý trend zhoršujúceho sa fyzického a duševného zdravia detí a mládeže, sprevádzaný nárastom obezity, dramatickým poklesom ich pohybových schopností a zvýšeným výskytom duševných porúch a problémov vyžadujúcich odbornú pomoc.

Reportáž: Ferrata HZS na Martinských holiach

Prinášame vám reportáž z ferraty na Martinských holiach, ktorú sme pre vás vyskúšali. V článku sa dozviete koľko nám trval celkový výstup, náročnosť ferraty i čo sa nám na nej najviac páčilo.

Aj krátke, no pravidelné športovanie je lepšie ako žiadne

Aj pri cvičení platí, že pravidelnosť sa vypláca.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Východné Slovensko

Cyklotrasy na Východnom Slovensku, vďaka ktorým lepšie spoznáte Vysoké Tatry, Pieninský národný park či okolie vodnej nádrže Palcmanská Maša.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Stredné Slovensko

Stredné Slovensko má bohaté hory a doliny, ktoré sa dajú brázdiť na bicykloch. Prinášame vám tipy na cyklotrasy po Strednom Slovensku

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Západné Slovensko

Cyklovýlety po Západnom Slovensku aj pre rodiny s deťmi.

Od pondelka začal platiť aj COVID automat pre šport

Opatrenia sa od pondelka uvoľnili aj v športovaní, pretože začal platiť COVID automat pre šport. Športovci sa tak vďaka nemu budú môcť riadiť jasnými pravidlami.

Stačí dvadsaťminútová prechádzka denne a vaše telo sa začne meniť

Stačí 15 -20 minút chôdze denne a môžeme pre seba urobiť veľa. Nie každý má možnosť ísť do prírody. Stačí však aj krátka prechádzka po ulici alebo v parku a účinok sa dostaví.