Zdravie

12 presvedčení, ktorými sa riadia optimistickí ľudia

Optimisti majú tendenciu nielen prežívať menej stresu, ale dokážu sa sa s ním aj efektívnejšie vyrovnávať. Výskumy ukazujú, že ľudia, ktorí sa zaoberajú pozitívnym myslením, majú dlhší, šťastnejší a plnohodnotný život. Ako sa teda stať optimistom?

Prečo tak veľmi milujeme čokoládu?

Veľa ľudí miluje čokoládu. Niekto jej zje viac, niekto menej. No sú aj takí, ktorí bez čokolády nedokážu prežiť ani jediný deň. Ako udržať túto vášeň pod kontrolou?

5 znakov, ktoré signalizujú, že ste emocionálne vyčerpaní

Pociťujete nedostatok energie, nič vás nebaví a máte problémy so spánkom? Stratili ste motiváciu, elán a nadšenie do ďalších dní? Ubíja vás nahromadený stres? V tom prípade ste zrejme emocionálne vyčerpaní. Príznaky emočného vyčerpania môžu byť emocionálne aj fyzické.

Čo sa deje s telom, keď trpíte kvôli láske?

Rozchody sú pre každého ťažké. Prežívame negatívne emócie a stres a tieto skúsenosti majú priamy vplyv na naše telo. Pozrime sa, čo sa skutočne deje s telom a zdravím po ukončení vzťahu.

10 tipov, ako sa uvoľniť po náročnom dni

Sú dni, keď sa môžeme cítiť veľmi unavení alebo vystresovaní. Ako sa čo najrýchlejšie zrelaxovať?

5 typov ľudí, ktorí majú najčastejšie problémy so spánkom

Spánok je pre zdravie človeka nesmierne dôležitý. Rovnako ako zdravá strava, pohyb, spokojnosť a radosť z vecí, ktoré máme radi. Počas kvalitného spánku sa telo regeneruje a vďaka tomu môže zvýšiť svoju výkonnosť aj schopnosť koncentrovať sa. Existujú však ľudia, ktorým robí spánok problémy. Ktorí to sú?

Fóbia z tehotenstva a pôrodu? Aj takýto problém trápi ženy

Tokofóbia, strach z tehotenstva a pôrodu, je jedným z dôvodov, prečo sa ženy rozhodnú rodiť cisárskym rezom alebo nemajú vôbec deti. Aká je jej príčina a ako sa prejavuje?

Aký je rozdiel medzi psychológom, psychiatrom, psychoterapeutom a koučom?

V živote existujú obdobia, keď si človek sám nevie pomôcť a potrebuje sa poradiť s odborníkmi. Môžete využiť služby psychológov, psychiatrov, psychoterapeutov alebo koučov. Aký je medzi nimi rozdiel?