Zdravie

5 dôvodov, prečo si obhrýzame nechty

Obhrýzanie nechtov je jedným z najčastejších zlozvykov, ktoré trápia deti aj dospelých. Prečo vzniká a ako si s ním poradiť?

Ste učiteľ a chcete si v lete poriadne oddýchnuť? Vyskúšajte tieto 4 spôsoby

Oddychovať sa dá rôznymi spôsobmi. Možností je v súčasnosti nekonečné množstvo. Čo je dobré pre jedného, nemusí vyhovovať druhému. Ak ste učiteľ a tohto roku si chcete poriadne oddýchnuť, vyskúšajte nasledujúce spôsoby.

Signály, ktoré vám naznačujú, že ste preťažení

Preťaženie môže byť veľmi nebezpečné, a to najmä preto, že sa zvyčajne skrýva za dosť neurčitými príznakmi. Niekedy je veľmi ťažké ich odhaliť. Z tohto dôvodu je dobré príznaky, ktoré sú všeobecne známe, poznať, pretože toto poznanie to pomáha predchádzať ďalším problémom.

Čo robiť, aby ste čo najlepšie prežili sociálnu izoláciu?

Človek je bytosť spoločenská, vzťahová a sociálna. Byť v kontakte s inými ľuďmi je považované za jednu zo základných ľudských potrieb. Smutným faktom však je to, že v súčasnosti rastie počet ľudí zažívajúcich pravidelnú alebo aj trvalú sociálnu izoláciu. Mnohí žijú osamelo. Čo robiť, aby dopady sociálnej izolácie mali na zdravie čo najmenší negatívny vplyv?

Prečo sú niektorí ľudia neprajní, zákerní či zlomyselní? Možno sú to narcisti, machiavelisti alebo psychopati

Určite ste si všimli, že niektorí ľudia sa správajú naozaj zvláštne. Niekedy je ťažké odhaliť, prečo sa to deje. Dôvodov môže byť naozaj veľa. A jedným z nich môže byť napríklad to, že patria do kategórie ľudí, ktorí trpia narcizmom, machiavelizmom alebo psychopatiou.

Žijete s pesimistom? Pomôžte mu preladiť sa na pozitívne myšlienky

Optimizmus alebo pesimizmus vyplýva zo spôsobu, akým vnímame dianie a okolnosti navôkol. Odborníci vnímajú optimizmus ako názor zdôrazňujúci kladné stránky života, ako sklon vysvetľovať všetko priaznivo, ako radostný náhľad na život. Pesimizmus naopak zdôrazňuje záporné stránky života, sklon vysvetľovať, vidieť všetko nepriaznivo, bez východiska, negatívne, smutne a chmúrne.

Chcete rýchlo zaspať? Vyskúšajte techniku 4-7-8

Kvalitný spánok ovplyvňuje naše duševné a fyzické zdravie. Ak máme problém so spánkom, môže to výrazne ovplyvniť našu úroveň energie, produktivitu, emočnú rovnováhu, ba dokonca i imunitu.

Prečo sa vďaka izbovým rastlinám cítite lepšie?

Jednoduchou a zároveň krásnou cestou, ako to urobiť, je priniesť si domov trochu zelene, pretože tá pre človeka prináša mnoho zdravotných benefitov.