Zdravie

5 typov ľudí, ktorí majú najčastejšie problémy so spánkom

Spánok je pre zdravie človeka nesmierne dôležitý. Rovnako ako zdravá strava, pohyb, spokojnosť a radosť z vecí, ktoré máme radi. Počas kvalitného spánku sa telo regeneruje a vďaka tomu môže zvýšiť svoju výkonnosť aj schopnosť koncentrovať sa. Existujú však ľudia, ktorým robí spánok problémy. Ktorí to sú?

Fóbia z tehotenstva a pôrodu? Aj takýto problém trápi ženy

Tokofóbia, strach z tehotenstva a pôrodu, je jedným z dôvodov, prečo sa ženy rozhodnú rodiť cisárskym rezom alebo nemajú vôbec deti. Aká je jej príčina a ako sa prejavuje?

Aký je rozdiel medzi psychológom, psychiatrom, psychoterapeutom a koučom?

V živote existujú obdobia, keď si človek sám nevie pomôcť a potrebuje sa poradiť s odborníkmi. Môžete využiť služby psychológov, psychiatrov, psychoterapeutov alebo koučov. Aký je medzi nimi rozdiel?

5 dôvodov, prečo si obhrýzame nechty

Obhrýzanie nechtov je jedným z najčastejších zlozvykov, ktoré trápia deti aj dospelých. Prečo vzniká a ako si s ním poradiť?

Signály, ktoré vám naznačujú, že ste preťažení

Preťaženie môže byť veľmi nebezpečné, a to najmä preto, že sa zvyčajne skrýva za dosť neurčitými príznakmi. Niekedy je veľmi ťažké ich odhaliť. Z tohto dôvodu je dobré príznaky, ktoré sú všeobecne známe, poznať, pretože toto poznanie to pomáha predchádzať ďalším problémom.

Čo robiť, aby ste čo najlepšie prežili sociálnu izoláciu?

Človek je bytosť spoločenská, vzťahová a sociálna. Byť v kontakte s inými ľuďmi je považované za jednu zo základných ľudských potrieb. Smutným faktom však je to, že v súčasnosti rastie počet ľudí zažívajúcich pravidelnú alebo aj trvalú sociálnu izoláciu. Mnohí žijú osamelo. Čo robiť, aby dopady sociálnej izolácie mali na zdravie čo najmenší negatívny vplyv?

Prečo sú niektorí ľudia neprajní, zákerní či zlomyselní? Možno sú to narcisti, machiavelisti alebo psychopati

Určite ste si všimli, že niektorí ľudia sa správajú naozaj zvláštne. Niekedy je ťažké odhaliť, prečo sa to deje. Dôvodov môže byť naozaj veľa. A jedným z nich môže byť napríklad to, že patria do kategórie ľudí, ktorí trpia narcizmom, machiavelizmom alebo psychopatiou.

Žijete s pesimistom? Pomôžte mu preladiť sa na pozitívne myšlienky

Optimizmus alebo pesimizmus vyplýva zo spôsobu, akým vnímame dianie a okolnosti navôkol. Odborníci vnímajú optimizmus ako názor zdôrazňujúci kladné stránky života, ako sklon vysvetľovať všetko priaznivo, ako radostný náhľad na život. Pesimizmus naopak zdôrazňuje záporné stránky života, sklon vysvetľovať, vidieť všetko nepriaznivo, bez východiska, negatívne, smutne a chmúrne.