8 jednoduchých aktivít, ktoré urobia dvor pre deti zábavnejším

Tipy pre deti na aktivity na dvore.
Tipy pre deti na aktivity na dvore. / Foto: Stephanie Rauser

Povzbuďte svoje deti, aby objavovali, stavali, tvorili alebo len tak relaxovali vonku s týmito zábavnými, kreatívnymi nápadmi.

 

1. Divadlo pod holou oblohou

Budete potrebovať asi 4 metre červenej látky, šnúru na bielizeň alebo hrubší špagát a krúžky na záclony. Rozstrihnite látku na dva rovnaké časti. Zložte nadol na jednom konci látky a pripnite krúžky na záclony. Navlečte krúžky na špagát a celú oponu potom upevnite napríklad medzi dva stromy.

 

Záhradné divadlo pre deti / Zdroj: Stephanie Rauser 

2. Hojdačka

Táto alternatíva k tradičnej hojdačke umožňuje deťom krútiť sa a hojdať do všetkých smerov. Hojdačka môže byť vyrobená z páru detských bicyklových gripov, hmoždinky a silónového horolezeckého lana z obchodu so športovými potrebami. Stačí už len pripevniť na vetvu stromu. Hojdačka by mala byť dostatočne vysoká, aby na ňu vaše dieťa dosiahlo s natiahnutými rukami.

 

Záhradná hojdačka pre deti / Zdroj: Stephanie Rauser 

 

3. Vytvorte si závesnú skrýšu

S použitím kruhu z ľubovoľného materiálu a nastrihaných pásov z krepového papiera alebo látky si môžete vytvoriť miesto, ktoré je ako stvorené na čajový večierok, stretnutie čitateľského klubu alebo hru na schovávačku.

 

Zdroj: PHOTOGRAPH BY KINZIE + RIEHM 

 

4. Vyrobte si letnú kuchynku

Premeňte starú skrinku, policu alebo knižnicu na vonkajšiu kuchynku, ktorá je vhodná na miešanie koláčov z blata, ďatelinových koláčov a iných pochúťok z prírody. Prehľadajte pivnicu, aby ste ju lacno vybavili šálkami, misami, hrncami a panvicami, riadom, odmerkami, lyžičkami a podobným riadom, ktoré už v kuchyni nepotrebujete. 

Kuchynka pre deti / Zdroj: Cuckooland

 

5. Vyrobte domček pre víly alebo škriatkov

Najskôr vyberte vhodnú nádobu. Začnite s rastlinami a machmi, ktorým sa bude dariť v nádobe. Ak nemá, na dne nádoby vyvŕtajte niekoľko drenážnych otvorov, a potom ju naplňte zeminou. Zasaďte rastliny a mach do zeminy od najväčšej po najmenšiu a pridajte plastové hračky a poklady podľa detskej fantázie. Dávajte pozor, aby ste príbytok nepreliali vodou. Vytvorte chodníky a terasu pomocou štrku a úlomkov dlaždíc. Stačí už len počkať, či sa škriatkovia alebo víly zabývajú.

Zdroj: PHOTOGRAPH BY KINZIE + RIEHM

 

6. Maľované kamienky

Nazbierajte nejaké kamene a vytvorte z nich takéto zábavné maľované kamenné domčeky. Využite ich na vytvorenie malej dedinky vo vašej záhrade alebo ich nechajte v záhrade svojich susedov ako milé prekvapenie.

 

Maľované kamene / Zdroj: artfulparent.com

 

7. Zahrajte si hru s balónom naplneným vodou

Stačí naplniť pár balónov vodou, zavesiť ich na stromy a súťažiť, kto ich trafí viac. V letných mesiacoch je akákoľvek vodná aktivita pre deti obrovská zábava.

Obrázok, na ktorom je trávnik, strom, vonkajšieAutomaticky generovaný popis
Zdroj: milkallergymom.blogspot.com

 

8. Postavte most z lana

Most  z lana je výborný na precvičovanie rovnováhy u detí. Stačia dva stromy, pevné lano, ktoré uviažete na oboch koncoch podľa výšky detí a zábava môže začať.

 

Lanová dráha / Zdroj: letthechildrenplay.net
Zdieľať na facebooku