13 tipov na vianočné darčeky pre deti, ktoré nie sú hračky

Vianočné darčeky pre deti nemusia byť len hračky.
Vianočné darčeky pre deti nemusia byť len hračky.  

Aj vaše deti majú toľko hračiek, že už nemáte dostatok skríň, kam ich pred návštevou ukryť?  Tieto Vianoce nemusia byť o nakupovaní ďalších hračkárskych harabúrd, na ktoré si deti o týždeň ani nespomenú. Skúste sa tieto Vianoce zamerať na trochu iné darčeky, čo obohatia vás všetkých.

 

1) Kurzy

Hudba, tanec, jazdenie na koni, maľovanie či plávanie – to všetko sú hodiny, ktoré si môžete neskutočne užiť. Podporte dieťa v jeho záujmoch a darujte mu na Vianoce skutočný zážitok.

Rada vaša dcérka maľuje? Kúpte jej individuálny kurz u skutočnej maliarky. Maľovať na plátno s kadejakými profesionálnymi farbami, v  ateliéri a s profesionálnym poradenstvom bude mať určite úplne inú atmosféru ako výtvarná výchova v škole.

 

 

 

2) Členstvo

Zakúpte si členstvo v klube, kde vaše dieťa rado chodí alebo by rado chodilo častejšie. Permanentka do ZOO, najbližšieho aquaparku či do detského centra plného skákacích atrakcií ho určite poteší.

 

 

 

3) Vstupenky na podujatie

Miluje vaše dieťa nejaký šport? Ak je to napríklad futbal, vezmite ho na zápas jeho obľúbeného zahraničného tímu.

Je to akrobatický tanec? Už o pár mesiacov tu bude napr. Cirque de Soleil.

Hudba? Pozrite si hviezdne koncerty v okolitých európskych mestách.

Ak ste zase fanúšikmi lega, môžete si dopriať ako rodina výlet do nezabudnuteľného Legolandu. Možností je neúrekom. Stačí sa zamyslieť, čo by vaše dieťa potešilo.

 

 

4) Predplatné časopisu

Darujte im predplatné časopisu, ktorý by sa im podľa ich záujmov mohol páčiť. Na trhu nájdete časopisy o prírode, zvieratkách, ale i rôzne komiksy.

 

 

 

5) Rodinný výlet a kniha najkrajšie mestá Európy

Málo cestujete? Skúste to zmeniť. Pre každé dieťa je cestovanie zážitok. Darujte dieťaťu knihu najkrajších miest Európy a zaškrtnite v ňom prvé veľkomesto, ktoré spoločne navštívite . Takéto cestovanie už skutočne nemusí byť otázkou veľkých finančných výdavkov na hotely, reštaurácie a pod.

Skúste si zarezerovať bývanie pre celú rodinu za symbolické ceny v apartmánoch súkromných osôb. Overeným portálom, kde nájdete ubytovanie po celom svete je napríklad airbnb.com.

Taktiež známy portál booking.com už dnes ponúka nielen prenájom hotelov, ale aj apartmánov.

V takto prenajatom byte na pár dní či na víkend budete mať komfort domácnosti, kde si môžete variť a navyše si môžete pozrieť najkrajšie mestá sveta za prijateľnú sumu. No a pod stromček takýto darček vyjadríte formou darčekového poukazu či listu.

 

 

 

6) Rozprávky na počúvanie

Ak ste aj vy ako rodičia unavení z toho, že sa všade v rozprávkach objavuje násilie či hororové scény, máme pre vás skvelý tip. Vynechajte TV i tradičné rozprávky a skúste to tieto Vianoce s rozprávkami, ktoré majú iba dobré konce. Nenájdete v nich viac žiadne hororové scény, z ktorých by deti mohli mať zlé sny. V rozprávkach ako Červená čiapočka či Medovníková chalúpka nie je viac zlý vlk, ktorý zje starkú, Čiapočku a potom ho treba zabiť, alebo ježibaba, ktorá hádže deti za živa do pece. Darujte deťom CD s pozitívnymi rozprávkami prerozprávanými „trochu inak“.

Netradičné Pozitívne rozprávky nájdete TU.

 

 

 

7) Aktivity

Aktivity ako minigolf, bowling či jazda na koni môže byť zábavným zážitkom. A neodmysliteľnou radostnou súčasťou darčeka bude, že si to užijete spolu ako rodina. Deti milujú, ak si rodičia nájdu na takéto aktivity s nimi čas.

 

 

 

8)  Kreatívne fotenie

Nechajte vaše dieťa vymyslieť, ako by ste sa ako rodina mali zvečniť na fotografiách. Môžete byť rodinka raperov, Star Wars postáv či rodinka Úžasných. Staňte sa jednoducho niekým úplne iným z obľúbeného filmu či rozprávky. Alebo si len vyberte zábavné netradičné situácie, ktoré vám fotograf v Photoshope vylepší. Inšpirácií na bláznivé fotografie nájdete na internete neúrekom. Takéto niečo sa vryje do vašich spomienok bezpochyby navždy.

Inšpirácie nájdete i TU

 

Kreatívne fotenie rodiny

  

9)  Umelecké potreby

Ak vaše deti rady tvoria, kúpte im do výbavy niečo jedinečné, čo predtým nikdy neskúsili. Budú si pripadať ako skutoční umelci.

 

 

10) Zľavové kupóny

Skúste si prezrieť ponuku zľavových portálov. Nielenže tam nájdete niečo za vynikajúce ceny, ale určite aj niečo netradičné, čo by vás v obchode hľadať nenapadlo.

Ponuky rôznych portálov nájdete napr. aj tu: zlavy.sme.sk

 

 

 

11) Darčekový poukaz na večeru či do kaviarne

Večera, zmrzlinový pohár či palacinky môžu potešiť vaše dieťa v spoločnosti svojho kamaráta či nejakého člena rodiny, s ktorým by rád strávil viac času.  Dajte mu slobodu vo výbere, koho chce pozvať a užiť si s ním dobroty a príjemný rozhovor zároveň.

 

 

 

12) Oblečenie

Pre menšie deti to môžu byť karnevalové kostými. Pre staršie deti zase nejaké módne hity. Skúste nájsť kúsky, ktoré bežne nedostať a ukoristiť si to na Vianoce pre ne. Pri tých módnych veciach si však radšej nechajte poradiť, aby ste náhodou netrafili úplne vedľa. Vnímanie detí, čo je IN a čo je OUT je totiž častokrát úplne iné ako to naše.

 

 

 

 

13) Lego stena

Ak máte doma milovníka lega, môžete mu dať vyrobiť lego stenu. Na dosku prilepíte viacero podkladových lego dosiek v rozmere, aký vám vyhovuje a umelecká stena pre vášho staviteľa je na svete! Nielenže to skrášli jeho izbu, ale mu to poskytne i ďalší priestor na kreativitu pri tvorbe 2D obrazov.

 

 lego stena do detskej 

 

Zdieľať na facebooku