5 tipov, ako sa s deťmi zabaviť počas nekonečne dlhých chladných dní

Budovanie domácich bunkrov môže byť jedným zo spôsobov, ako si skrátiť dni počas mrazivých dní.
Budovanie domácich bunkrov môže byť jedným zo spôsobov, ako si skrátiť dni počas mrazivých dní. / Foto: hookedonhouses.net

V tomto čase sú už dávno za nami sviatky oddychu a pokoja v kruhu najbližších. Všetci čakáme, kedy skončí zima a pozeráme cez zavreté okná na zamrznutú krajinu. Máme chuť vyšantiť sa vonku na záhrade alebo v prírode, no počasie nás svojimi teplotami rýchlo odradí. Deti sú čoraz viac znudené vysedávaním doma a nervózne. Ak ste už vyčerpali všetky svoje nápady, ako zabaviť deti v byte alebo na dome, máme pre vás zopár nápadov. Sme si istí, že všetko príslušenstvo nájdete vo svojej domácnosti, takže ak vás inšpirácie ihneď oslovili, nemusíte bežať do najbližišeho obchodu. Na realizácii sa môže podieľať každý člen, či už jedinečnými nápadmi alebo praktickými odporučeniami.

 

1. Neprekonateľná pevnosť

Foto: TEN THOUSAND VILLAGES

 

Perfektné malé miesto na pozeranie filmov, seriálov, na čítanie kníh alebo relax. Porozmýšľajte nad tým, ako jednoducho prichytiť o plafón deky či plachty pomocou pripínačiek alebo pásky. Na spríjemnenie atmósféry môžete pridať svetielka, ktoré zároveň môžu vyriešiť detský strach z nočnej tmy. Niet lepšieho miesta na túlenie!

 

2. Skrýša z posteľných obliečok

Foto: PINK SUGAR LAND

 

Mnohí sa možno práve teraz zamýšlate, prečo vás tento nápad nenapadol za vašich detských čias. Opäť sa nejedná o nič zložité, stačí nájsť starú obliečku z veľkého vankúša, ventilátor a nejakú pásku. Ak je skrýša vyrobená pre najmenších, treba dať pozor, aby si pri ventilátori neublížili, no ak sa jedná o staršie deti, nechajte ich ukrývať sa v ich vlastnom veternom tuneli.

 

3. Paplónový kúpeľ

Foto: THE DATING DIVAS

 

Ak nemáte možnosť vybudovať si z postele vlastnú pevnosť, skúste to s týmto netradičným kúpeľom. Vyplňte si bazén tými najmäkšími vankúšmi a paplónmi, ktoré doma máte a ponorte sa do nich.

 

4. Úkryt z kartónov

Foto: HANNAH AND LILLY

 

Táto varianta sa určite zapáči starším deťom, ktoré radi niečo stavajú a tvoria. Hoci sa jedná o pracnejší typ skrýše, pri tvorbe zažijete mnoho zábavy a výsledok bude stáť za to. Dostupný presný návod vám uľahčí trápenie a čochvíľa vám doma vyrastie bezpečný priestor na úkryt pred "nebezpečenstvom".


5. Domáce stanovanie

Foto: 52 FOR TWO

 

Ak vás nebaví vyrábať si domček z kartónov, oprášte stan v garáži a prineste ho napríklad do obývačky. Vezmite k tomu aj spacáky a vankúše a zábava sa môže začať. Takisto je miesto ideálne ma túlenie, pozeranie filmov a spomínanie na letné zážitky z kempovania.

Čítajte viac o téme: Voľný čas, Vyrob si sám
Zdieľať na facebooku