Ako motivovať deti k učeniu? Odpoveď prináša mimozemšťan Kozmix

Sponzorovaný článok
Učte sa s Kozmixom
Učte sa s Kozmixom / Foto. Edulab

Spoznajte vzdelávací portál Kozmix.sk, ktorý je určený žiakom na 1. stupni ZŠ, ich učiteľom a rodičom. Do slovenských tried a domácností prináša moderný a pre deti atraktívny spôsob výučby.

 

Aktuálne vrcholiaci školský rok bol opäť negatívne poznačení pandémiou. Vyučovanie sa, rovnako ako pred rokom, presunulo na niekoľko mesiacov na obrazovky počítačov a tabletov, skomplikovalo sa hodnotenie žiakov a tí často strácali motiváciu do učenia.

Mnohí učitelia boli postavení pred doposiaľ nepoznanú situáciu a museli sa rýchlo prispôsobiť novým podmienkam. Veľkú výhodu mali jednoznačne tí pedagógovia, ktorí už v minulosti zaradili do bežnej výučby moderné technológie. Ako napríklad pani učiteľka Biba Rusnáková zo ZŠ vo Veľkom Bieli, ktorá svojich žiakov učí pracovať na interaktívnej tabuli už od prvého ročníka.

Moderné technológie sú pre mnohých učiteľov strašiakom a aj niektorí rodičia sa na používanie tabletov v triede dívajú cez prsty. Myslím si, že ak pedagóg nájde vhodné a kvalitné materiály, digitálny vzdelávací obsah môže byť skvelým spôsobom, ako stráviť zmysluplný čas pred obrazovkou. Nám sa to podarilo vďaka portálu Kozmix.sk,“ dopĺňa Biba.

 

 

Zoznámte sa s Kozmixom

Kozmix je popletený mimozemšťan z planéty Intelix, ktorý stroskotal na Zemi a teraz spolu so žiakmi zisťuje, ako to u nás funguje. Okrem množstva vzdelávacích materiálov prináša deťom aj pestré aktivity na voľný čas či sériu dobrodružných príbehov, ktoré načítal známy slovenský herec Juraj Rašla. Tie si žiaci obľúbili natoľko, že vyšli aj v podobe knižky s názvom Kozmix a záchrana planéty Intelix.

Vzdelávací portál Kozmix.sk si za takmer 5 rokov fungovania vyskúšali už desiatky tisíc žiakov na 1. stupni základných škôl, pre ktorých sa stal Kozmix sprievodcom svetom učenia. Na portáli sa nachádza viac ako 5 000 vzdelávacích materiálov z 11 školských predmetov, vrátane matematiky a slovenského jazyka.

 

Do školy i na doma

Digitálny obsah je pripravený tak, aby bol pre deti atraktívny a motivoval ich k získavaniu nových vedomostí. Či už v rámci spoločnej tímovej práce na vyučovaní alebo formou individuálneho precvičovania učiva v domácom prostredí. „Kozmix ponúka hotové materiály - videá, pracovné listy a tematicky pestré interaktívne cvičenia. Ja ako učiteľ mám možnosť zadávať žiakom na mieru ušité úlohy, ktoré riešia individuálne alebo s podporou rodiča. Po ich vyriešení dostávajú okamžitú spätnú väzbu priamo od vesmírneho kamoša a to sa im ráta,“ hodnotí benefity portálu Biba.

 

Všetky materiály sú pre žiakov k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek, jedinou podmienkou je zariadenie s pripojením na internet. Tablet, počítač či mobil sa tak môžu jednoducho stať prostriedkom efektívneho a pre deti zábavného precvičovania vedomostí, ktoré nadobudli v školskom prostredí. Navyše, vďaka množstvu doplnkového obsahu na stiahnutie si môžu deti spolu s rodičmi zahrať Kozmixovu spoločenskú hru alebo získať špeciálne vysvedčenie priamo od kamaráta z vesmíru.

 

 

Prečo sa učiť s Kozmixom?

Na portáli Kozmix.sk sa žiaci učia prostredníctvom tzv. interaktívnych cvičení. Tie prinášajú pestrú paletu úloh, s ktorými sa učenie mení na zábavu. Hlavnými benefitmi interaktívnych cvičení je, že obsahovo pokrývajú učivo, ktorému sa žiaci venujú v škole a zároveň sú v súlade so Štátnym vzdelávacím programom. Okrem toho rozvíjajú logické myslenie žiakov, motivujú ich k učeniu a poskytujú im okamžitú spätnú väzbu.

 

 

Vyskúšajte učenie s Kozmixom aj vy

Zábavné učenie s Kozmixom si môže vyskúšať každý. Stačí kliknúť na www.kozmix.sk a vytvoriť si bezplatný účet, ktorý vám umožní prezrieť si kompletný obsah a vyskúšať si desiatky ukážkových lekcií i zábavných aktivít. A v prípade, že vás portál zaujme, využite aktuálnu mimoriadnu ponuku a zabezpečte si učenie s Kozmixom na celý budúci školský rok.

Okrem prístupu k tisíckam pestrých materiálov teraz k nákupu získate aj výnimočnú knižku Kozmix a záchrana planéty, ktorá ponúka nielen poučné príbehy, ale aj úlohy zamerané na rozvoj čítania s porozumením.

 

Všetky informácie o benefitoch učenia s Kozmixom a aktuálnej ponuke nájdete na www.kozmix.sk.

Zdieľať na facebooku