List od otecka pre svoju dcérku

 otecko a dcérka - láska na celý život

 

Moja milovaná dcérka,

 

tieto slová Ti píšem spomedzi regálov s mejkapom v našom miestnom obchode. Jeden známy mi nedávno napísal SMS-ku z rovnakého oddelenia v inom obchode, že sa tam cítil ako na jednom z najdepresívnejších miest na svete. Chcel som preto prísť na to, čo tým myslel. Teraz tu stojím a začínam s ním súhlasiť. Slová majú v sebe silu a slová, ktoré vidno v tomto oddelení majú veľkú moc. Slová a frázy ako: Dostupná krása-Neomylná-Bezchybný výsledok - Brilantná moc -Tekutá sila - Voľ nahotu - Popierajúca vek - Večná mladosť - Choď za svojím snom - Takmer nahá - Prírodná krása...

Keď si sa mi narodila, začal som si uvedomovať, že si rovnako silná ako všetci ostatní. Že disponuješ silou, s ktorou som sa musel vyrovnať, že más dušu blčiacu rovnakým životom, darmi a vášňami, ako má každý iný človek. Tak silná si sa narodila. V tomto oddelení som si ale uvedomil, že väčšina ľudí Ťa nebude takto vnímať. V ich očiach budeš peknou tvárou a telom, ktoré si treba vychutnať. A budú Ti vravieť, že na to, aby bola niečoho hodná a mala vplyv, musíš náležite vyzerať. Slová majú skutočnú moc a ja pevne dúfam, že sa slová Tvojho otca vyrovnajú slovám tohto sveta. Dúfam, že moje slová Ťa privedú až k hlbokému a nezlomnému presvedčeniu o Tvojej hodnote a kráse. Slová otca sú možno iné slová ako hovoria všetci navôkol, no sú to slová, ktoré sktočne myslia na Teba. 

 

Brilantná moc: Nech tvoja sila nepramení z nechtov, ale zo srdca. Nech hlboko v sebe vieš, kto si a nech sa tým v každodennom svete riadiš.

Choď za svojím snom: Ale nie snom z oddelenia kozemtiky. Nájdi v sebe miesto oplývajúce pokojom. Tam je zasadený skutočný sen. Zisti, čo chceš v svete dosiahnuť. A keď si vyberieš, nech sa tým verne riadiš, čestne a s nádejou.

Nahá: Svet chce, aby si sa vyzliekla. Prosím, nerob to. Nenechaj sa zmiasť. Hovor, čo máš na srdci. Buď citlivá. Riskuj. Miluj svet, ktorý takmer nevie, aké je to milovať sám seba. Rob to všetko otvorene a bezstarostne, no týmto sa neponižuj.

Neomylná: Nech si si neustále a neomylne vedomá toho, že neomylnosť neexistuje. Je to ilúzia vytvorená ľuďmi, ktorým ide o tvoje peniaze. Ak sa rozhodneš usilovať o dokonalosť, nech ide o dokonalú láskavosť k sebe a k všetkým okolo Teba.

Popierajúca vek: Na pokožke sa ti zjavia vrásky a mladosť pominie, ale tvoja duša je večná. Vždy bude vedieť ako sa hrať, ako si užívať, a ako sa z tohto života, ktorý je len tu a teraz, radovať. Nech odoláš starnutiu tvojej duše, to je podstatné.

Bezchybný výsledok: Keď nastane koniec, nebude ani štipku záležať na tom, ako dnes vyzerá tvoja tvár, ale ako sa ti bude javiť tvoj život v posledný deň. Nech sú tvoje dni prípravou na tento jeden. Nech zostarneš láskavá a múdra a nech tvoja láska zahŕňa všetkých navôkol.

 

Srdiečko moje, miluješ všetko ružové a typicky dievčenské a budem tomu rozumieť, keď raz príde ten čas, že bude pre teba dôležitý i mejkap. Modlím sa ale, aby dve slová zostali pre teba omnoho dôležitejšie, a keď sa Ťa každý večer opýtam: "Čo je na tebe najkrajšie?", odpovieš mi bez zaváhanie len tieto dve slová: MOJE SRDIEČKO.

 

 

Zo srdca tvoj, Otecko

 


Foto: themetapicture.com

 

Čítajte viac o téme: Oteckovia
Zdieľať na facebooku