https://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=16NFXWcKYQDKi_SBGPvkGKQO.D3ibVg0G859.3lDEDH.p7/fastid=cxijhwrgujskyjgrnhwhwhbiirmh/stparam=rppqqpefsr/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.gestopremesto.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_campaign=gesto-pre-rodicov-062020~gde~hlasovanie&utm_content=eduworld~titulka~branding~~
Články: Pre študentov
O projekte

 

Deti čítajú v útulku opusteným psíkom


  

V Amerike deti začali čítať psíkom v útulku. Prečo sa pustili do niečoho tak zvláštneho? Útulky sú dnes plné psíkov, ktoré postretli rôzne ťažké osudy. Mnohé z nich sú plaché a málo interaktívne. Z toho dôvodu majú i omnoho menšiu šancu, že si ich ktosi z útulku vezme a nájdu svoj nový domov.

 

Shelter Buddies Reading program spolupracuje s Humane Society Missouri a prišli s myšlienkou, ako týmto zvieratkám pomôcť. S pomocou detí dajú plachým psíkom rovnaké šance na nový domov. Úlohou detí je čítať psíkom a získať si ich pozornosť a dôveru.

„Počuť, ako detské čítanie dokáže skutočne upokojiť zviera, je neuveriteľné,“ prezradil pre portál The Dodo. Deti sa zároveň zdokonaľujú v čítaní a rozvíjajú svoju empatiu k zvieratám. Je to teda v konečnom dôsledku obohacujúce pre deti i zvieratká.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: mymodernmet.com
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Zvieratá
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.