http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Modernú materskú škôlku postavili Japonci okolo starého stromu

  

Fuji Kindergarten je materská škôlka umiestnená v Japonsku v meste Tachikawa. Bola postavená jedinečným spôsobom a to do kruhu okolo starého stromu s bohatou históriou. Kombinácia skla, dreva a hliníka tejto krásnej modernej stavby umožňuje deťom hru a poznávanie prírody na pôde školy po celý čas.

Strom, ktorý sa stal ústrednou časťou tejto škôlky, je starý asi 50 rokov. Bol poškodený počas tajfúnu a bol úplne bez života. Nikto nečakal, že by strom opäť po nejakom čase mohol ožiť. Stal sa malý zázrak a dnes je vo svojej plnej sile opäť.

Predtým, ako bola postavená škôlka v roku 2007, toto miesto bolo deťmi obľúbené a rady sem chodili loziť po strome.

Teraz je strom obkolesený budovou a vďaka obrovským preskleným plochám ho deti môžu stále vidieť. Počas oddychu, alebo keď čakajú na autobus, sa môžu hrať na plošine okolo stromu.

 

Viac sa dozviete aj na: tezuka-arch.comfujikids.jp

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: boredpanda
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Fotografie, Dizajn | Moderné školy
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.