V škole na veku nezáleží

  

Na školu nikdy nie je neskoro. Dobrým príkladom je 80 ročný Robert Titus, ktorý nedávno získal bakalársky diplom z marketingového manažmentu. A to navyše online. Čerstvý bakalár pritom nikdy nebol expert na počítače. Dodnes pri písaní na klávesnici používa len jeden prst.


Robert Titus mal už v minulosti niekoľko pokusov o získanie vysokoškolského diplomu. Všetky však skončili neúspešne. Bývalý obchodný zástupca mal vždy viac starostí s platením účtov ako so štúdiom. K úspešnému štúdiu na vysokej škole sa dostal až na dôchodku. Motiváciou bol sľub, ktorý kedysi dal svojej mame.


Vysokoškolská rekordérka

Tento dôchodca však nie je najstarší študent, ktorý získal vysokoškolský titul. Rekordérka taktiež pochádza z USA. Jej meno je Nola Ochs. Doštudovala vo veku 95 rokov. V tomto prípade nešlo o žiaden nesplnený sľub. Nola jednoducho milovala vzdelávanie. Svoj titul získala na Fort Hays State University v Kansase.


Najstaršia medzi najmladšími

Absolútnou študentskou rekordérkou v poriadne pokročilom veku je Číňanka Ma Xiuxian. Vzdelávať sa začala vo veku 102 rokov! Nešlo však o žiadne vysokoškolské štúdium zakončené titulom. Ma Xiuxiam chcela dobehnúť to o čo v minulosti prišla. Sadla si do lavice základnej školy. Celý svoj život totiž venovala práci a rodine a na základné vzdelanie nebol čas. Počas svojho života porodila 9 detí. Sedem z nich neskôr navštevovalo univerzitu.


Naopak najmladším univerzitným študentom je Xavier Gordon- Brown. Tento britský chlapec už od útleho detstva prejavoval mimoriadne nadanie v oblasti matematiky. Vo veku, keď sa väčšina z nás hrala s hračkami, on počítal príklady. Jeho mimoriadne schopnosti dospeli k tomu, že vo veku 12 rokoch začal Xavier študovať na Open University v East Grindsteade, Veľká Británia.

Čítajte viac o téme: Staroba, Úspech
Zdieľať na facebooku