Úspech

Bojíte sa vystupovať pred ľuďmi? Vyskúšajte týchto 7 stratégií

Sebavedomie je neoddeliteľnou súčasťou úspechu. Ovplyvňuje, ako sa cítime aj ako nás vnímajú ostatní. Nové neznáme situácie môžu sebavedomie oslabiť. Našťastie existujú spôsoby, ako sa aj na náročné situácie pripraviť.

10 najčastejších dôvodov, ktoré vás oberajú o úspech

Trápi vás, že nedokážete v niečom uspieť? Máte pocit, že sa snažíte, no napriek tomu výsledok neprichádza? Skúste sa pozrieť hlbšie na možné príčiny.

10 najčastejších dôvodov, ktoré vás brzdia na ceste k úspechu

Úspešní ľudia majú svoj vlastný štýl myslenia, používajú vlastné princípy a techniky. Sú sami sebou, idú za tým, čo si vytýčia ako cieľ. A naopak, mnohí ľudia sa nemôžu dopracovať k úspechu hlavne kvôli tomu, lebo ich brzdia rôzne výhovorky či dôvody.

Ľudia, ktorými sa obklopujete, majú vplyv na váš úspech

Úspech človek nedosiahne bez určitého úsilia. Existuje niekoľko faktorov, ktoré vplývajú na to, či človek nakoniec uspeje a či sa cíti spokojne vo svojom živote. Medzi tieto faktory patria aj ľudia, ktorými sa denne obklopujeme.

Chcete si splniť svoje sny? Začnite si formovať vytrvalosť

Mnohí úspešní ľudia hovoria, že s k úspechu dopracovali hlavne vďaka svojej vytrvalosti. Každý človek si môže budovať duševnú silu a vytrvalosť. Ale tak ako budovanie fyzickej sily aj rozvíjanie duševného potenciálu si vyžaduje odhodlanie, jasný zámer a uplatňovanie niekoľkých osvedčených stratégií.

Kariérna poradkyňa M. Valicová: Začať sa venovať tomu, čo vás baví, sa dá kedykoľvek. Aj počas materskej

Michaela Valicová dnes pod značkou Kariérny kompas úspešne pomáha klientom, ktorí sa kariérne hľadajú. Tvrdí, že prispôsobiť sa okolnostiam neznamená vzdať sa snov o svojom povolaní.

Základné rozdiely medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi

Existuje niekoľko zásad, ktoré odlišujú úspešných ľudí od tých neúspešných. Aké to sú?

Robin Sharma: 10 dobrých rád, ako sa sústrediť na to, čo je dôležité

Robin Sharma upozorňuje na to, že každý človek má v sebe určité nadanie, ktoré čaká, kým ho využijeme na nejaký ušľachtilý cieľ. Všetci sme tu z nejakého jedinečného dôvodu, pre čosi šľachetné, čo umožní, aby sa prejavil náš najvyšší ľudský potenciál, čím zase my obohatíme životy ľudí okolo nás.