Staroba

Tanec má zázračnú silu, môže spomaliť starnutie mozgu

Množstvo moderných výskumov jednohlasne potvrdzuje, že cvičenie a tiež tancovanie, nám pomáhajú udržať si nielen zdravé a mladistvé telo, ale aj zdravý a mladý mozog. Tanec môže byť mimoriadne účinnou aktivitou, ktorá vaše telo a myseľ stimuluje novým spôsobom.

Myslíte na svojich rodičov často? Potrebujú vás viac, ako si myslíte

Zoznam toho, čo pre nás urobili naši rodičia od prvého dňa nášho života by sme spisovali dlho. Ako im môžeme byť nápomocní dnes my?

Rozvod starých rodičov je ťažká rana pre všetkých

Fenomén rozvodu striebrovlasých k nám síce úplne nedorazil, ale dôsledky rozchodu starých rodičov si niektorí z nás pretrpeli. Vedci tvrdia, že má zásadný negatívny vplyv nielen na deti, ale aj na vnukov.

Vysokého veku a spokojnej staroby sa môžeme dožiť všetci. Kľúčová je táto vec

Vedci zistili, že tajomstvom k dlhovekosti nie len zdravý životný štýl a rodina so záujmom o vás. Čo ešte zohráva tak zásadnú rolu?

Mama zostane mamou navždy

Stať sa matkou nie je len na chvíľu. Je to rola, ktorá nám zostane navždy, či máme 30 alebo 90 rokov. Postarať sa o svoje dieťa neodradia matky ani slabé ruky či podlamujúce sa kolená. O tom hovorí aj príbeh Ady Keating a jej syna.

Staroba by mala byť krásna. Často však skĺzne do osamelosti a depresií

Staroba je čas, kedy by si ľudia mali oddýchnuť a užívať si okamihy pokoja. Niekedy však môže skĺznuť i do smútku a depresií z nezáujmu okolia. Zaujímajte sa dostatočne o svojich rodičov či starých rodičov vy?

Je to vrabec, oci! Vrabec!

Pamätajte si dobre chvíle, ktoré vaši rodičia s trpezlivosťou znášali, keď ste boli malí. Prídu okamihy, keď budú potrebovať oni tú vašu lásku a trpezlivosť. Nesklamte ich!

V škole na veku nezáleží

Na školu nikdy nie je neskoro. Dobrým príkladom je 80 ročný Robert Titus, ktorý nedávno získal bakalársky diplom z marketingového manažmentu. A to navyše online. Čerstvý bakalár pritom nikdy nebol expert na počítače. Dodnes pri písaní na klávesnici používa len jeden prst.