3 tipy, čo robiť s deťmi cez letné prázdniny

Prázdniny sú už v plnom prúde a vy ešte nemáte plán kam vyrazíte s deťmi? Nemusíte cestovať ďaleko, na Slovensku máme hneď niekoľko atrakcií a zaujímavostí, ktoré sa budú vašim deťom páčiť.

 

1. Navštívte zvieracie farmičky

Zvieracie farmičky na Slovensku

Ak je vonku príjemne a nie sú veľké horúčavy, navštívte s deťmi zvieraciu farmičku. Deti sa tam môžu vyšantiť v prírode, spoznať a vidieť naživo rôzne domáce zvieratká, ba dokonca sa s nimi aj pohrať. Pobyt na čerstvom vzduchu a v prírode je veľmi prospešný pre vaše ratolesti. Počet takýchto farmičiek v poslednej dobe na Slovensku narastá, takže určite nájdete minimálne jednu vo vašom okolí. Pozrite sa na tie najzaujímavejšie:

 

Gazdovstvo Uhliská – vstup ZDARMA

Táto farmička je veľmi rozsiahla a detičky majú o zábavu postarané na celý deň. Chovajú tu skoro všetky domáce zvieratká ako napríklad prasiatka, kozičky, ovečky, moriaky, sliepočky, zajace, hovädzí dobytok ale aj kone. Všetky zvieratká je možné si aj pohladkať (Ak sa vás samozrejme nebudú báť). Okrem zvieratiek sa tu deti môžu previesť na poníkoch alebo v koči. V blízkosti gazdovstva je aj drevená rozhľadňa, odkiaľ je krásny výhľad na Biele Karpaty, priľahlé obce, Považský Inovec, Strážovské vrchy a pri dobrej viditeľnosti možno vidieť aj Martinské hole.

 

Villa Betula – vstup 5€ do celého areálu

Na farmičke Villa Betula uvidíte koníky, oslíky, ovečky, kozičky, prasiatka, bažanty, zajačiky holuby, mačičky, psíky a mnoho ďalších zvieratiek. Tu sa vaše detičky určite nudiť nebudú, keďže okrem farmičky je v areáli aj babyland, kde je vyše 30 atrakcií ako trampolína, hojdačky, lanový labyrint alebo nafukovací hrad. Ak by ste sa rozhodli navštíviť Villu Betulu, určite si na návštevu vyhraďte celý deň, o zábavu tu budete mať postarané.

 

Mini Farma – vstup 2€

Na mini farme žije viac ako 100 miniatúrnych zvierat na rozlohe presahujúcej 1 hektár. Farmička je hlavne zaujímavá tým, že tu majú miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako napríklad ovečky, kozy, kone, kravy, oslíky, prasiatka alebo kačky. Detičky môžu vstúpiť priamo do ohrady medzi zvieratká, aby si ich pohladkali, pozreli z blízka, nakŕmili alebo len tak pozorovali.

 

Farma New Zeland – vstup 2,50€ / deti 3€ / dospelí

Farma New Zeland (v preklade Nový Zéland) je tak trošku netradičná a exotická. Nájdete tu zvieratká z rôznych kútov sveta ako napríklad pštrosy z Austrálie, tasmánske klokany, ovce z Nového Zélandu, horský dobytok z Veľkej Británie. Všetky zvieratká sa dajú ľahko odfotiť, keďže sú chované vo voľnej prírode. Okrem zvieratiek tu nájdete aj hobbitské údolie alebo autentické maorské obydlia.

 

Zveropark – deti do 2 rokov zdarma, deti do 12 rokov – 3€, nad 12 rokov – 5€

Zveropark sa pýši titulom prvá losia farma na Slovensku. Okrem losov tu môžete vidieť jeleňa sika, pávy, emu či maru stepnú a hodvábnička. No nechýbajú tu ani hospodárske zvieratká ako bažanty, diviaky, jelene, daniele, muflóny či líšky. V „hladkacom kútiku“ môžu vaše detičky hladkať alebo kŕmiť zvieratká. A milovníci rýb si tu tiež prídu na svoje. V neďalekom rybníku si totiž môžu uloviť pstruha.

 

Odporúčame návštevu aj menších farmičiek napríklad: MiniZoo, Mimifarma, Biofarma, Rodinná farma Podzámocký dvor alebo Domáca Zoo. Vo väčšine týchto menších farmičiek je lepšie si dohodnúť návštevu vopred telefonicky.

 

2. Doprajte si relax v aquaparku

Aquaparky na Slvoensku

Pri vyšších teplotách vám určite odporúčame navštíviť aquapark, kúpalisko alebo prírodnú vodnú nádrž. Keď je veľmi horúco, je dobré sa ísť schladiť k vode a len tak relaxovať. Vo veľkých horúčavách sa aj nenáročný výlet s deťmi môže premeniť na únavný a otravný. Pozrite sa, kde všade na vás čakajú zaujímavé vodné atrakcie.

 

Aby ste sa vykúpali v mori, nemusíte chodiť ďaleko. Aquapark Tatralandia má vo svojej ponuke morskú, ale aj termálnu vodu. Vaše deti si tu užijú kopec zábavy na 26 toboganoch a v 14 bazénoch.

 

Aquapark AquaCity v Poprade vám ponúka 13 bazénov a množstvo ďalších atrakcií.

 

Počas letnej sezóny v Aquaparku Senec nájde 11 bazénov, mnoho toboganov, ale i detské ihrisko, detský kútik a animátori.

 

Vo Wellness hotel Patince sa nachádza najväčší zážitkový bazén s vodnými atrakciami. Počas leta je tu k dispozícii 10 bazénov, 4 tobogany a celodenné animačné programy.

 

V Gino Paradise Bešeňová sa vaše deti určite vybláznia. Je tu 20 bazénov, 15 toboganov a šmýkačiek. Pre deti je tu pripravený vodný svet s detskými atrakciami.

 

Vodný svet Kúpele Číž má v bazénoch príjemnú teplotu vody 24 – 34 stupňov. Nachádza sa tu plavecký bazén, neplavecký bazén, relaxačný masážny bazén s vodnými tryskami a malý bazén pre deti s vodnými atrakciami. Nechýba ani trojdráhová šmýkačka.

 

Aquapark Turčianske Teplice ponúka taktiež veľa zábavy pre vaše deti ale aj pre vás. Majú tu detský bazén, divokú rieku, relaxačný bazén, vodné ležadlá a šmykľavky.

 

2. Ukážte deťom krásy Slovenska

Vlkolinec 

Slovensko je veľmi pekná a rôznorodá krajina, ktorá má nádhernú prírodu a zaujímavé pamätihodnosti. Určite stojí za to navštíviť s deťmi tie najkrajšie miesta našej malebnej krajiny.

 

Bojnický zámok je snáď jeden z najkrajších a najvýznamnejších pamiatok na Slovensku. Okrem zlatej sály, hrobky a hradu samotného tu môžete vidieť aj jaskyňu alebo zoologickú záhradu. Cez letné prázdniny sú tu detské prehliadky zámku.

 

Damänovská Jaskyňa Slobody. Jej krásne sfarbenie a nezvyčajné tvary kvapľovej výzdoby ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe. Okrem úsekov podzemného riečiska Demänovky môžu návštevníci jaskyne vidieť aj jaskyňové jazierka. Najväčšie jazero dosahuje dĺžku 52 m a hlboké je 7 m.

 

Vlkolínec je živá obec, ktorá je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO. Je to oáza slovenskej ľudovej architektúry s neporušenou zástavbou zrubových domov. V dedinke sa môžete zapojiť aj projektu Tvorivé dielne, ktorý je určený pre rodiny s deťmi. Deti sa tu hravou formou učia ľudovým remeslám a vyrobené predmety si môžu nechať na pamiatku.

 

Zdieľať na facebooku