Zábavné hry do vody pre deti

Osviežujúce hry, ktoré zdokonalia plávanie vašich detí.
Osviežujúce hry, ktoré zdokonalia plávanie vašich detí. / Zdroj: decozilla.com

Leto aj prázdniny sú už v plnom prúde a slniečko nám dáva zabrať. Máte doma bazén, plný dom detí a potrebujete ich zabaviť? Potom sa vám hodia určite vodné aktivity. Pripravili sme pre vás zopár bazénových hier, pri ktorých sa deti, prípadne i dospelí, fantasticky osviežia, ale aj vybláznia.

 

Hľadanie pokladov

Túto hru pravdepodobne netreba veľmi predstavovať, možno ste ju zažili prinajmenšom na školskom plaveckom výcviku. Teraz ju môžete využiť so svojimi deťmi. Deti ju majú rady a pomáha pri učení plávania a potápania.

Na dno bazéna môžete pohádzať mince, hokejové puky alebo lyžice, ktoré budú deti následne loviť. Vyhráva ten, kto ich vyloví z vody v časovom limite čo najviac.

 

Zdroj: medallionenergy.com

 

Podoplávanie obručí

Do bazéna môžete pripevniť zopár obručí hula hoop, niektoré dajte nižšie a iné zase vyššie. Deti tak musia preplávať určitú trasu cez každý hula hoop. Zdokonalujú si tak plávanie a ešte sa pri tom aj výborne zabavia.

 

Zdroj: everydaydishes.com

 

Pirátska loď

Aj vaša ratolesť túži mať doma pirátsku loď? To už nebude žiadny problém, pretože si ju môžete veľmi jednoducho vyrobiť. Stačí vám zopár penových trubíc do vody, ktoré následne pospájate. Do stavby lode môžete zapojiť rovno aj deti, ich radosť bude o to väčšia. Na loď môžete ešte pripnúť vlajku a pirátska ľod je na svete. Deti sa budú zabávať celý deň.

 

Zdroj: craftfoxes.com

 

Vodné scrabble

Jednoduchá hra, ktorá zdokonalí plávanie a slovnú zásobu vašich detí. Scrabble sa predsa nemusí hrať len doma na gauči. Vyrobte si písmenká pomocou balónikov, ktoré len pohádžete do vody. Písmenká taktiež môžu byť vyrobené z peny alebo polystyrénu. Túto hru si môžete zahrať spolu s deťmi, alebo ju urobiť ako súťažnú. Môžete už vopred nachystať zopár jednoduchých slov, ktoré deti budú musieť zložiť. Nakoniec už len stačí plávať po balóniky s písmenkami a zábava je zaručená.

 

Zdroj: decozilla.com

 

Kohútie zápasy

Tak túto hru asi netreba veľmi predstavovať, hrávali ju už naši rodičia a prenáša sa z generácie na generáciu. Môžete si ju ale upraviť tak, že pár, ktorý prehrá, musí plávať napr. celú dĺžku bazéna. Týmto si deti zdokonalia plávanie a výborne sa zabavia.

 

Zdroj: lezgetreal.com

 

Preliezanie

Na celú šírku bazéna nachystajte rôzne laná a obruče. Môžu byť v rozdielnych výškach a deti tak budú musieť niektoré podliezť, cez niektoré len preplávať a na iné sa zase šplhať. Dôležité je aby bolo všetko veľmi dobre pripevnané a hra sa môže začať.

 

Zdroj: lezgetreal.com

 

Vodný volejbal

Ďalšia hra, pri ktorej si deti výborne vybijú energiu a zároveň sa osviežia vo vode. Pokiaľ nemáte sieť, stačí cez šírku bazéna natiahnuť nejaký špagát. Potom deti môžu začať hrať volejbal, ktorý je o trošku náročnejší ako ten bežný, ale o to viac zábavnejší.

 

Zdroj: frontgate.com

Čítajte viac o téme: Hry pre deti
Zdieľať na facebooku