Hanka Herinková

Hádanky pre malých školákov

Zozbierali sme pre pre školákov 100 hádaniek, ktorými si potrápia hlávky a tiež sa dobre zabavia.

11 výhod, prečo dopriať dieťaťu domáce zviera

Zvieratá sú pre deti najlepšími kamarátmi, pomáhajú im pri budovaní sebavedomia, hrajú sa s nimi a tiež sú skvelými pomocníkmi pri predchádzaní rôznych alergií. Prečítajte si všetky výhody, ktoré prináša spoločný život dieťaťa a domáceho zvieratka.

Vedci vytvorili nový druh plastu, ktorý sa na slnku a vzduchu rozloží

Recyklácia plastov stále nie je na svetovej úrovni, väčšina plastového odpadu sa dostane do oceánov. Tie sú už tak plné, že odpad si vytvára vlastné ostrovy. Čínski vedci však vynašli rozložiteľný plast, ktorý by mohol znížiť plastový odpad.

Najkrajšie ZOO na Slovensku i v jeho blízkom okolí

Spoznajte pravé africké safari, nakŕmte divoké šelmy alebo sa vydajte po lianovom moste do dažďového pralesa. Inšpirujte sa našimi tipmi na tie najkrajšie zoo, ktoré máme na dosah.

Traily a bikeparky na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Máte radi adrenalín? Vyskúšajte tie najlepšie zjazdové traily na Slovensku, tipy nájdete v našom článku.

Tipy na hrady a zámky v Česku, ktoré sú len kúsok od hraníc

České hrady a zámky poznáme dôverne z rozprávok. Prinášame vám niekoľko tipov na tie, ktoré sa nachádzajú blízko hraníc.

Vyrobte si s deťmi hračky pre psíkov

Máte chuť niečo vyrábať, avšak neviete čo? Prinášame vám niekoľko nápadov na podomácky vyrobené hračky pre vašich štvornohých miláčikov.

Tip na výlet v Poľsku: Slowinský národný park ukrýva jazerá, nížinu aj piesočné duny pripomínajúce horúcu Saharu

Vedeli ste že aj Poľsko má svoju Saharu? Slowinský národný park na severe Poľska v sebe skrýva mnoho krás, predovšetkým zaujímavé pieskové duny. Prinášame vám tip na výlet, ktorý môžete v letných mesiacoch spojiť s kúpaním v Baltskom mori.