Rodičia si často kladú otázky týkajúce sa správneho vývinu ich dieťaťa a mnohí radi svoje dieťa porovnávajú s inými. Každé dieťa je jedinečné a rovnako sú aj časové míľniky, kedy dieťa dosiahne určité zručnosti. Je však vhodné mať približnú predstavu o štádiách, ktorými dieťa prechádza a v akom časovom úseku ich väčšina zdravých detí dosiahne.
Z hľadiska správneho vývinu nie je ani tak veľmi podstatné kedy dieťa dosiahne určitú schopnosť, ale kvalita jej prevedenia. Správne vykonané pohyby vplývajú na zdravý vývin dieťaťa. Niektoré polročné detičky sa už vedia samy otáčať, alebo sa už začínajú plaziť, je však naďalej dôležité ich podporovať v správnom rozvíjaní psychomotorických zručností. Aby však dospeli k plazeniu sa, štvornožkovaniu a neskôr sedeniu, potrebujú sa najskôr naučiť otáčať.
Poloha na bruchu je pre dieťa kľúčová. Je vhodné dávať bábätko na bruško už od narodenia. Mnohí rodičia sa tejto polohy obávajú a prestanú do nej dieťatko dávať kvôli tomu, že na brušku plače. Dieťatko nikdy netrápime plačom a vždy, keď vidíme, že je nespokojné, pomôžeme mu upokojiť sa. Poloha na brušku je pre dieťatko atraktívna vtedy, keď nás nestratí z dohľadu. Preto je vhodné si k nemu kľaknúť alebo sadnúť, nech naďalej udržujeme vzájomný očný kontakt. Tiež sa dieťatka dotýkame, chytáme ho za ruky a nohy, povzbudzujeme ho v dvíhaní a otáčaní hlavičky. Dieťatko dávame na bruško často, hoci len na pár sekúnd a nikdy ho nenechávame v tejto polohe osamote.
Poloha na brušku je pre dieťa jednou z najdôležitejších. Posilňuje v nej krčné a chrbtové svalstvo, keďže je nútené dvíhať hlavičku hore a otáčať ňou, ak chce okolo seba vidieť. Taktiež dvíha ruky a nohy do polohy tzv. lietadielka, v ktorej si posilňuje ako brušné tak i chrbtové svaly.
Keď dieťa zistí, čo všetko dokáže, väčšinou samo a rado trénuje a zdokonaľuje svoje pohyby. Deti sa zvyknú najskôr otočiť z bruška na chrbátik a to v období medzi 2 až 5 mesiacom a naspäť z chrbátika na bruško okolo 5 až 7 mesiaca, nie je to však pravidlo, keďže častým polohovaním na bruško dieťa môže mať už v prvých mesiacoch dostatočne veľkú silu v krku i ramenách. Prvé otočenie sa je väčšinou nečakané a pre samotné dieťa veľkým prekvapením. Mnohé sa zvyknú zľaknúť, keďže naťahujúc sa za hračkou sa zrazu ocitli na brušku, alebo pri ľahu na brušku odrazu ležia na boku alebo na chrbátiku.
Je veľmi dôležité, aby bolo dieťa vždy na bezpečnom mieste, aby nespadlo z postele na zem. Pri otáčaní sa zapája krčné svaly, ktoré rozvíja práve v polohe na brušku, potrebuje dobre ovládať hlavu a mať dostatočnú silu v ramenách. Otáčanie sa je prvý komplexný pohyb, ktorý neskôr vedie k lezeniu, štvornožkovaniu a šikmému sedu.
Deti samé vedia, kedy sú pripravené urobiť konkrétne pohyby. Môžeme ho však motivovať a pomáhať mu spevňovať svaly správnym polohovaním.