IT

Akadémia programovania chce priblížiť IT dievčatám

Viac než 120 slovenských pedagógov sa minulý týždeň začalo vzdelávať, ako učiť informatiku hravou formou a priblížiť ju aj dievčatám.

Projekt IT - Akadémia má zlepšiť vzdelávanie v informatike a prírodných vedách

Na aktivitách národného projektu sa bude podieľať minimálne 300 základných škôl, 200 stredných škôl a päť univerzít.

Webové stránky škôl: Ako by mali vyzerať a čo im nesmie chýbať?

Bez webovej stránky sa dnes žiadna škola nezaobíde. Ako vytvoriť správny a funkčný web, ktorý sa bude páčiť a zároveň bude ponúkať to, čo je potrebné? Čo by mal obsahovať, aby tam našiel každý to svoje?

P. Pellegrini krstil knihu pre učiteľov informatiky Scratch Starter

Viac ako 2 500 základných škôl na Slovensku v týchto dňoch obdržalo knihu Scratch Starter, ktorú môžu učitelia používať na hodinách informatiky.

Májové e-testovanie: Školy pravidelne využívajú elektronickú databázu úloh a systém e-Test na hodnotenie vedomostí žiakov

V období od 10. mája do 2. júna 2017 mali základné a stredné školy opäť možnosť zadávať elektronické testy z databázy systému e-Test na školské overovanie úrovne vedomostí žiakov.

Nový edukačný web pre učiteľov KidsCodr

Vzdelávací portál KidsCodr je určený pre učiteľov, žiakov a deti. Od apríla tohto roku poskytuje kvalitne spracovaný obsah zameraný na výučbu základných princípov programovania, herného dizajnu a tvorby algoritmov.

MVO poslali P. Plavčanovi list, kritizujú Edunet a žiadajú o ďalšie stretnutie

Tender na nové internetové pripojenie pre školy po celom Slovensku Edunet je pravdepodobne predražený a treba ho prehodnotiť.

Peter Vesterbacka: Fun Learning chce využiť potenciál počítačových hier vo vzdelávaní aj na Slovensku

Misia úspešných fínskych podnikateľov na čele so svetoznámym fínskym technologickým vývojárom a investorom Petrom Vesterbackom dnes zavítala na Slovensko na 2-dňovú návštevu. Jej cieľom je naštartovať pilotný projekt Fun Learning v oblasti vzdelávacích technológií v Európe.