Stres

6 stratégií , ktoré pomáhajú zmierniť úzkosť učiteľa

Práca učiteľa je čoraz náročnejšia. Mnohí často pociťujú úzkosť alebo stres. Ktoré techniky im môžu pomôcť nadobudnúť väčší pokoj?

6 otázok, ktoré dokážu pomôcť študentom vyrovnať sa so stresom

Stres je všade okolo nás – v práci, v našom okolí, v osobnom živote. Stal sa neodvratným spoločníkom vo všetkých oblastiach nášho bytia. Stretávajú sa s ním pracujúci ľudia, ale aj študenti.

Aktivity podporujúce dychové cvičenia v materskej škole

Častým sprievodcom súčasného života je stres. Ten sa nevyhýba ani deťom. Vhodné dychové cvičenia dokážu účinne a rýchlo pomôcť nielen dospelým, ale aj deťom. Niektoré môžete vyskúšať aj v materskej škole.

10 jednoduchých techník proti stresu, ktoré môžete vyskúšať so žiakmi

V posledných rokoch narastá počet prípadov, kedy majú žiaci a študenti problémy so stresom, úzkosťou či depresiou. Príčiny týchto problémov sú rôzne. Nie všetci zvládajú stres či úzkosť bez problémov. Práve naopak, často s tým majú problém. Ako im môžu pomôcť učitelia v škole?

4 kroky, ktoré vám pomôžu posilňovať u žiakov odolnosť

Schopnosť zvládať stresujúce situácie je náročná. Stále sa tejto téme pri deťoch venuje málo pozornosti, no malých pacientov u psychológov či psychiatrov pribúda. Ako môžete podporiť u detí budovanie odolnosti v škole?

Najnovšia štúdia potvrdzuje, že vyhorenie učiteľa a stres žiakov spolu súvisia

Vedci zistili, že v triedach, ktoré viedli učitelia emocionálne vyčerpaní alebo vyhorení, mali žiaci vyššie hladiny stresových hormónov.

Všetky deti sa chcú v školách učiť. Stres, nervozita či krik im to neumožňujú

Na konferencii Škola pre 21.storočie hovorila Susan Kovalik o metóde Vysoko efektívneho učenia ako o jednej z alternatív, ktorá by mohla priniesť do našich škôl viac radosti a záujmu študentov.

Šťastie v školách: Skúšanie ako zábava

Ako žiakov nevystrašiť pri skúšaní? Ako premeniť túto často nesympatickú činnosť na hru?