Inkluzívne vzdelávanie detí

Ministerstvo školstva prvý raz zriadilo samostatný odbor inkluzívneho vzdelávania

Viesť ho bude odborníčka na inkluzívnu pedagogiku Svetlana Síthová.

Nultý akčný plán je prvotným východiskom pre urýchlené naštartovanie funkčných zmien k zvýšeniu inkluzívnosti vo vzdelávaní

Rovnaká možnosť rozvíjať svoj osobný potenciál v škole, v živote a na trhu práce pre všetky deti, žiakov a študentov. To je cieľom nultého akčného plánu, ktorý je východiskom na naštartovanie funkčných zmien, ktoré povedú k zvýšeniu inkluzívnosti vo vzdelávaní.

Centrum inkluzívneho vzdelávania chce učiteľom pomôcť pri vzdelávaní detí s rozmanitými potrebami

Centrum inkluzívneho vzdelávania (CIV) v Bratislave bude ponúkať pre učiteľov a ich asistentov vzdelávacie aktivity.

Poruchy správania a emočné poruchy u detí v triede

Medzi najčastejšie vyskytujúce sa psychické poruchy v triedach patria emocionálne poruchy a poruchy správania. 

Špeciálne základné školy neprídu o financie na asistentov učiteľa, tvrdí ministerstvo

Špeciálne školy neprídu o financie určené na asistentov učiteľa, okrem toho rezort školstva žiadnych asistentov ani neodoberá, naopak, ich kapacity budú posilnené. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a protokolu ministerstva školstva.

Inkluzívne vzdelávanie v praxi: Martin má len 10 rokov a už je na tretej škole. Aj takto dnes vyzerá život dieťaťa, ktoré dokonale nezapadá

Ako funguje inkluzívne vzdelávanie na Slovensku? Príbehy mnohých rodín stále dokazujú, že v praxi je stále ilúziou. Riešiť ho pomáha aj program Škola inkluzionistov.

Školy zapojené do projektu Škola otvorená všetkým získali materiálnu pomoc

Materské a základné školy zapojené do národného projektu Škola otvorená všetkým získali v uplynulých týždňoch materiálnu pomoc v podobe didaktických balíčkov v celkovej hodnote 3000 eur.

Na školách chýbajú asistenti učiteľa a odborné tímy, tvrdí Inklukoalícia

Štátny rozpočet nemyslí na zlepšenie kvality podporných služieb v školách, narastá problém vo vzdelávaní detí s rozmanitými potrebami.