Domáce vzdelávanie | Homeschooling
Písomné domáce úlohy zamerané na súčasnú situáciu
Keďže sú žiaci a študenti v súčasnosti kvôli pandémii doma, občas je vhodné poskytnúť im príležitosť vyjadriť svoj názor na situáciu, povedať o svojich pocitoch, radostiach, trápeniach a podobne. Pomôcť im môžu domáce úlohy, ktoré sú určitým spôsobom prispôsobené tejto aktuálnej situácii.
Ako vymyslieť domácu úlohu pri online vyučovaní? Využite týchto 5 tipov
Počas online vzdelávania je dobré vymýšľať aj také domáce úlohy, pri ktorých si deti učivo nielen zopakujú a precvičia, ale pri ktorých sa dokážu aj zabaviť, oddýchnuť si alebo sa môžu pohrať so svojou fantáziou.
Prečo je dobré poznať a využívať autoregulatívne učenie?
Autoregulatívne učenie je efektívne preto, lebo vychádza z vnútornej potreby človeka. Uspokojuje jeho potreby a dáva mu zmysel. Z tohto dôvodu ho väčšinou aj veľmi baví. V dnešnej dobe sa čoraz častejšie spomína domáce vzdelávanie a práve s ním veľmi úzko súvisí autoregulatívne učenie, pri ktorom dieťa zodpovedá za to, čo a kedy sa naučí.
Jednoduché hry a aktivity na online vyučovanie
Mnohí učitelia sú radi, že počas online vzdelávania dokážu vysvetliť a zopakovať učivo. Možno však budete mať niekedy čas na to, aby ste sa so žiakmi niečo zahrali alebo zopakovali zábavnejším spôsobom, a tak vám ponúkame niekoľko jednoduchých hier a tvorivých aktivít.
Domáce úlohy, ktoré pomáhajú deťom nielen opakovať, ale ich motivujú aj k tvorivosti
Tieto tvorivé typy úloh žiakov väčšinou veľmi bavia. Možno sa vám niekedy podarí niektoré z nasledujúcich aktivít vyskúšať.
Domáce úlohy, ktoré motivujú deti k čítaniu
V predchádzajúcom článku ste sa mohli zoznámiť s domácimi úlohami, ktoré pomáhajú deťom nielen sa určitým spôsobom odreagovať, ale aj nabrať novú silu a energiu. Dnes sa pozrieme na niekoľko domácich úloh, ktoré sú zamerané na motiváciu detí k čítaniu v domácich podmienkach.
Deti citlivo vnímajú, čo sa deje navôkol. Dávajme im aj také domáce úlohy, ktoré im pomôžu odreagovať sa a nabrať novú silu
Deti sú veľmi citliví pozorovatelia. Veľmi dobre si všímajú, čo sa okolo nich deje. Citlivo vnímajú situáciu nielen doma v rodine, ale všímajú si aj správy v televízii či na internete. Občas pociťujú stres alebo smútok. Ako im môžu pomôcť učitelia? Napríklad aj tým, že im dajú vypracovať takú domácu úlohu, ktorá je tvorivá, zábavná alebo im pomáha relaxovať. Ponúkame vám niekoľko námetov.