Súťaž

Fenomény sveta Peniaze učia deti rozumieť peniazom, a pritom súťažia o atraktívne ceny

Projekt Expedícia Fenomény sveta Peniaze teraz atraktívnou formou učí školákov o peniazoch aj online. Za svoje vedomosti navyše môžu získať atraktívne ceny a finančný grant pre svoju školu.

Medzinárodná esejistická súťaž pre deti a mládež: List odo mňa v roku 2030

Majú vaše deti písanie v krvi? Rady píšu eseje? Teraz majú príležitosť, napísať esej na atraktívnu tému a zapojiť sa do medzinárodnej súťaže.

Najlepšie vzduchom poháňané auto skonštruovali žiaci zo Serede

Automobilka Jaguar Land Rover vo svojom nitrianskom závode zorganizovala v novembri prvý ročník národnej súťaže s názvom Jaguar Challenge, určenej žiakom základných škôl.

Registrácia na FIRST LEGO League je už otvorená

Tento rok sa uskutoční na Slovensku jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League (FLL). Registrácia sa už spustila

Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League na Fakulte informatiky PEVŠ

Regionálny turnaj 9. ročníka medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League sa konal 12. januára 2017 na Paneurópskej vysokej školy. Realizátorom podujatia pre deti a mládež od 9 do 16 rokov bola Fakulta informatiky PEVŠ. Témou tohtoročnej súťaže boli „Animal Allies“ - Zvieratá a ľudia.

LEAF Award 2016: Makovice získali mladé talenty, ktoré myslia aj na svet okolo seba a chcú ho zlepšovať

Aj tento rok hľadala nezisková organizácia LEAF múdre „makovice,“ ktoré sú plné nápadov. Včera počas slávnostného galavečera LEAF Award 2016 ocenili najväčšie mladé talenty. Tento rok sa oň uchádzalo až 120 záujemcov. Tohtoročné ocenenie si odniesli Valentína Sedíleková, Matúš Pokorný a Dominik Caban.

Festival vedy a techniky AMAVET: Na registráciu mladým vedcom zostáva už iba pár dní

Festival vedy a techniky AMAVET bude v roku 2016 opäť jedným z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Nádejní mladí vedci budú súťažiť v neľahkých kategóriách.

Súťaž „Na bicykli bezpečne 2016“ bude v Liptovskom Mikuláši

Ministerstvo školstva vyhlásilo ďalší ročník súťaže „Na bicykli bezpečne“.Tentokrát sa bude konať v Liptovskom Mikuláši