Nastavenie mysle

Ako zistíte, že je vaše dieťa v zajatí bezmocnosti a negatívnych myšlienok?

Niekedy sa dieťaťu nedarí a tento neúspech môže v ňom vyvolať pocit bezmocnosti. Dôležité je však ho naučiť, že to je len zlé obdobie, ktorým prechádza a že vždy existuje niečo, čo mu dá nádej a že sa veľa vecí môže v jeho živote zlepšiť.

5 prejavov dieťaťa, pomocou ktorých môžete odhaliť jeho silné stránky

Každé dieťa má svoje silné stránky. Dôležité je ich najprv odhaliť a potom aj rozvíjať. Ak sa nám to podarí, môžeme dieťa priviesť k úspechu a spokojnosti skôr ako len učením sa niečoho, čo mu veľmi nejde.

Ako naučiť deti, aby samy seba vnímali ako silných ľudí?

V živote to funguje tak, že len málokedy môžeme ovplyvňovať a kontrolovať svoje okolie. Čo však môžeme ovplyvňovať, to sú naše myšlienky a postoje. Ako to naučiť deti?

Ako môžete pomôcť deťom preniesť sa cez pocit závisti či nároku a naučiť ich vnímať vďačnosť?

Závisť je jedna zo základných ľudských emócií a určitým spôsobom závidia všetci ľudia. So závisťou sa stretávajú aj deti. Ako ich rodičia môžu v tomto smere usmerniť a naučiť ich aj ďakovať?

O tom, či si dieťa myslí, že je inteligentné, rozhodujú podľa vedcov rodičia

To, že deti nás vnímajú každou bunkou svojho tela a všetko vstrebávajú, je známy fakt. Teraz vedci upozorňujú rodičov na zásadnú vec, ktorú ovplyvňujú u svojich detí a možno si to ani neuvedomujú. Ide o vieru detí v ich vlastnú inteligenciu.