IB diplomový program | Medzinárodná maturita

Riaditeľka medzinárodnej školy na Slovensku: Naši maturanti dosahujú celosvetovo nadpriemerné výsledky. Máme byť na čo hrdí

Karen Eastwood vedie medzinárodnú školu British International School Bratislava. Tento rok napriek pandémii dosiahli ich maturanti najlepšie výsledky spomedzi IB škôl v sieti NAE a tiež v histórii školy.

Talentovanú maturantku Paulínu prijali na prestížny Oxford. Chýbajú jej však financie, aby na štúdium mohla nastúpiť

PAULÍNA VICENOVÁ (18) z Partizánskeho je maturantkou na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. Koncom januára sa dozvedela, že ju tento rok ako jedinú prijali na Oxford University do programu biomedicíny.

Prestížna česká škola Open Gate School pokračuje v rozvoji

Kellnerova súkromná škola pre nadané deti plánuje začať s druhou výstavbou v tomto roku. Novostavba má nahradiť dnes už zbúraný hotel Praha a bude dva krát väčšia ako prvá budova Open Gate školy na území Babíc pri Prahe.

IB diplomový program je ideálna príprava na zahraničné univerzity

Máte doma dieťa, ktoré má rado učenie, je zvedavé, akademicky zdatné a myslíte, že by ho mohlo mať záujem o štúdium na zahraničnej univerzite? Potom môže byť IB program v anglickom jazyku vynikajúcou prípravou.

Vášeň k fyzike ju z bratislavského gymnázia priviedla priamo na Oxford

Dominika Ďurovčíková sa ako absolventka GJH v Bratislave zaradila v máji tohto roka svojimi výsledkami v IB maturite medzi najlepších študentov sveta. Dnes začína študovať fyziku na Oxforde. Aká bola jej cesta?