Detskí psychológovia

S detskou psychologičkou M. Šimčákovou-Tóthovou o blížiacom sa konci roka aj o prázdninách s deťmi

S detskou psychologičkou Máriou Šimčákovou-Tóthovou sme sa rozprávali o konci školského roka aj o blížiacich sa prázdninách a ako ich s deťmi prežiť čo najlepšie.

Psychologička Dagmar Kopčanová:

Do diskusnej relácie KLUB RODIČOV na tému Deti v pasci - Ako sa podpísal rok pandémie na deťoch prijala pozvanie detská psychologička Dagmar Kopčanová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave.

Psychologička K. Ďuríková: Zabúdame pri výchove na hodnoty. Ostré lakte deťom celoživotný úspech neprinesú

Potrebujeme v dnešnom svete viesť vedome deti k slušnosti a hodnotám, alebo sa to deje prirodzene? Môžu byť dnes slušné a ohľaduplné deti úspešné? Aj na tieto otázky v rozhovore odpovedala školská psychologička KORNÉLIA ĎURÍKOVÁ.

Terapia hrou zameraná na dieťa – prístup, ktorý deťom pomáha prekonávať ťažké obdobia

Terapia hrou je terapeutická metóda, ktorá pomáha deťom zvládať ťažké životné obdobia, riešiť problémy so správaním a emóciami. Pre dieťa predstavuje to isté, čo psychoterapia pre dospelých. Ako deťom pomáha a ako prebieha?

CPPPaP – Hľadáte detského psychológa? V týchto centrách vám pomôžu

Potrebujete pre vaše dieťa psychologickú pomoc? V centrách pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie vám pomôžu. 

Klinická psychologička M. Chmelíčková: Dieťa potrebuje v ranom detstve dôverný vzťah s matkou, inak bude trpieť nedostatkom sebadôvery

Počas prvých rokov života dochádza u dieťaťa k najdramatickejším zmenám a matka je pri tomto procese veľmi dôležitá. Ak mu matka nedokáže poskytnúť to, čo potrebuje, v dospelosti si môže nedostatok sebadôvery kompenzovať rôznymi nezdravými spôsobmi.

Pätnásť pracovníkov VÚDPaP dáva výpoveď, v ústave bude poslanecký prieskum

Dôvodom je "hlboké pobúrenie z mocenských zásahov", ktorými má vedenie ústavu likvidovať centrum. Informovala o tom vedúca Detského centra Magdaléna Špotáková.

Marek Herman o výchove detí: Akékoľvek naše problémy sú získané. Dieťa sa rodí naprogramované správne

MAREK HERMAN, uznávaný český vysokoškolský pedagóg a lektor so špecializáciou na deti do 6 rokov, hovorí, ako sa z nás stávajú ľudia, ktorými sme dnes vďaka výchove a o fungovaní dnešnej rodiny.