Komunikácia

10 zručností, ktoré deťom pomáhajú budovať pekné vzťahy

Každý rodič túži po tom, aby jeho deti boli ohľaduplné a láskavé a aby postupne dokázali nadväzovať zmysluplné vzťahy. Ako im v tom pomôcť?

Žijete v novom vzťahu s nevlastnými deťmi? Ak chcete mať harmonickú rodinu, týmto vetám sa vyhnite

Niekedy sa stáva, že nový partner (partnerka) má deti z predchádzajúceho vzťahu. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným problémom v novom vzťahu, snažte sa tolerovať určité veci a situácie, a tak k zbytočným problémom nemusí dochádzať. Na čo si dávať najväčší pozor?

Ako si urobiť čas na rodinu aj keď ste veľmi zaneprázdnení

Málokto si uvedomuje, ako rýchlo život plynie. Aj vy si stále hovoríte, že niečo urobíte neskôr, potom, inokedy? Aj keď žijeme v zhone, sú veci, ktoré by mali dostať prednosť vždy. Je to rodina, deti, rodičia, starí rodičia, súrodenci, blízka rodina, priatelia. V starobe totiž ľudia najviac ľutujú to, keď málo času venovali tým, ktorých majú najradšej.

Ako by sa mali rozprávať rodičia s učiteľmi?

Pravidelná komunikácia s učiteľom má veľa výhod.Tá základná spočíva v tom, že ste o všetkom informovaní a neunikne vám žiadna nová informácia.

Ako hovoriť s učiteľom svojho dieťaťa, aby sme predchádzali konfliktom a hľadali pozitívne riešenia?

Čo robiť v prípade, ak máte na výchovu a vzdelávanie iný názor ako učiteľ a ako reagovať, keď vám dieťa povie, že učiteľ sa k nemu nespráva korektne?