IQ testy

Daniela Metesová: Keď inteligentné dieťa nepodporíme a nestimuluje sa jeho rozvoj, schopnosti sa spriemerujú

Nadané deti nevyrastajú vždy v ideálnych podmienkach, nemajú rodičov, ktorí majú pred menom i za menom akademické tituly. Ako rozpoznať vyššie IQ u detí a pomáhať im v ďalšom rozvoji? Viac nám o tom rozprávala Daniela Metesová z organizácie MENSA a tiež koordinátorka súťaže IQ olympiáda.

Zlá pochvala dieťaťa ničí jeho motiváciu, tvrdí výskum

Podľa posledných výskumov môže byť nesprávne chválenie dieťaťa pri výkonoch a úspechu viac škodlivé ako užitočné. Ak svojim deťom často hovoríte, že sú múdre a chytré, môže časom nastať situácia, ktorú nevedia prekonať, napríklad problémy v škole. Potom si deti myslia že vôbec nie sú také múdre, ako ste im vždy tvrdili. Tieto problémy môžu vyústiť i do toho, že sa začnú báť výziev a budú omnoho menej odolné...

Tieto veci ovplyvňujú múdrosť vašich detí!

Vedci sa neustále zaoberajú, čo všetko ovplyvňuje náš mozog a úspech ľudí. Tento krát vám prinášame zopár tipov expertov, čo pomáha rozvíjať múdrosť vašich detí.

Nadané deti sa stretli na logickom sústredení IQáčik

Viac ako päťdesiat intelektovo nadaných žiakov základných škôl z Prešova, Sabinova a Humenného sa počas uplynulých voľných dní stretlo na logickom sústredení.

Zvládli by ste úlohy z olympiády pre mimoriadne nadané deti?

Logická olympiáda je určená žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Ide o najväčšiu súťaž organizovanú pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním na Slovensku.

IQ Olympiáda 2016: Mensa bude testovať IQ detí i verejnosti

Šiesty ročník IQ Olympiády sa uskutoční 28. apríla v Trnave. Ide o podujatie, ktoré pripravuje organizácia združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí MENSA Slovensko.